Dnes najčítanejšie
VIDEO: V mestskej časti Bytčica prešiel vlak cez priecestie až po otvorení závor

09 august 2015 - 17:38

Kronika mesta od roku 1989? Prečítate si ju aj na webe

Zaujíma vás história mesta Žilina? Potom medzi dôležité informačné zdroje po novom môžete zaradiť aj kroniku mesta, a to od roku 1989 V uplynulých týždňoch začali pracovníci odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline na web postupne zverejňovať jednotlivé ročníky Kroniky mesta Žilina. Vo formáte PDF sa tak zápisy nedávnych aj dávnejších udalostí stanú prístupnými širokej verejnosti.

V rámci celoslovenského trendu digitalizovania kultúrneho dedičstva a zverejňovania na internet prišli zamestnanci odboru tlačového a zahraničných vecí Mestského úradu v Žiline s nápadom sprístupniť širokej verejnosti jednotlivé ročníky Kroniky mesta Žilina „on-line“ vo formáte PDF.

Kroniku píše od revolúcie jeden muž

Písanie kroniky je dôležitou súčasťou mestskej či obecnej histórie a podnetným zdrojom informácií o minulosti. Kroniku mesta Žilina píše RNDr. Ján Štofko – oficiálny kronikár nášho mesta a zamestnanec Mestského úradu v Žiline. „Kroniku môjho rodného mesta vediem nepretržite od roku 1989. Pri čítaní jednotlivých ročníkov je vidno, ako sa postupne vyvíjala technika a vylepšoval grafický vzhľad kroniky za posledné štvrťstoročie,“ približuje kronikár mesta Žilina. „Všetkým čitateľom prajem príjemné čítanie Kroniky mesta Žilina. Skôr narodení si tak môžu pripomenúť rôzne udalosti a tí mladší sa môžu dozvedieť nové informácie o dianí v našej Žiline v minulosti,“ dodáva Ján Štofko.

Vytlačené Kroniky mesta Žilina (ročníky 1989 – 2014) sú k nahliadnutiu na Radnici mesta Žilina a v Štátnom archíve v Bytči – pobočka Žilina na Framborskej ulici 9 v centre Žiliny, kde taktiež nájdete aj staršie ročníky Kroniky mesta Žilina spred roku 1989.

Priamy odkaz na kroniky: http://www.zilina.sk/co-sa-urobilo/202/.

0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Predmestská
Kolóna
21:26
Predmestská
Stacionárny radar
21:24
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
20:44
Rudinka
Prekážka na ceste
20:41
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia