Dnes najčítanejšie
Autá stojace v rozsiahlej kolóne v smere na Terchovú vytvorili žiarivú svetelnú reťaz

18 september 2022 - 12:46
Dominika Rovňanová

V Žiline odštartujú Európsky týždeň mobility raňajkami pre cestujúcich, pripravené sú aj simulátory nárazu a cyklojazdy

Foto: V Žiline odštartujú Európsky týždeň mobility raňajkami pre cestujúcich, pripravené sú aj simulátory nárazu a cyklojazdy
Foto: ilustračné

Európsky týždeň mobility odštartuje v Žiline v pondelok 19. septembra raňajkami pre cestujúcu verejnosť na stanici Žilina-Záriečie. Podujatie bude pokračovať cykloraňajkami v utorok na moste na Bulvári a v stredu na moste v Budatíne.

Pri príležitosti Európskeho týždňa mobility si pripravil Dopravný podnik mesta Žiliny (DPMŽ) v spolupráci s mestom pre cestujúcich viacero akcií.

„Žilinský Bulvár sa uzatvorí pre motorové vozidlá a od 13:00 si budú môcť ľudia vyskúšať napríklad veľkú kĺzačku, simulátory prevrátenia a nárazu či dopravné ihrisko.  Po skončení akcie o 17:00 nasleduje veľká jesenná cyklojazda so štartom na moste na Bulvári,“ uviedol hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Od 16. do 22. septembra si verejnosť bude môcť zakúpiť predplatné cestovné lístky za zľavnené ceny. Počas Medzinárodného dňa bez áut (22. septembra) bude v Žiline mestská hromadná doprava k dispozícii bezplatne.

Noví cestujúci si budú môcť v uvedenom termíne bezplatne vybaviť aj dopravnú kartu osobne na predajnom mieste DPMŽ. V sobotu 17. septembra sa otvoria brány dopravného podniku pre všetkých Žilinčanov i návštevníkov, pre ktorých je pripravený deň otvorených dverí. Dopravný servis
Svedernik
Policajná hliadka
23:30
Strečno
Zver pri ceste
23:15
Komenského
Policajná hliadka
23:07
Košická
Policajná hliadka
22:39
Strečno
Zver pri ceste
21:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina