Dnes najčítanejšie
Doprave medzi Žilinou a Terchovou hrozí kolaps, rekonštruovaný most pri Krasňanoch je vážne poškodený

06 september 2022 - 12:46
Tamara Antolová

Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi v Rosenfeldovom paláci: Poďte spolu s nami objavovať umenie zábavnou formou

V podkroví Rosenfeldovho paláca sa otvára tajomný svet bábok v podobe stálej expozície. Expozícia vás prevedie históriou Bábkového divadla Žilina, najstaršieho profesionálneho bábkového divadla na Slovensku. Bábkové divadlo má na Slovensku dlhú a bohatú históriu.

V minulosti sa s ním ľud stretával v rodinnom obradosloví (pri narodeninách, svadbách, pohreboch), vo výročnom zvykosloví (pochôdzky s betlehemom, fašiangové pochôdzky, nosenie Moreny, priadky), v samotných bábkových hrách, v rodinných bábkových divadlách či na jarmokoch.

Keďže Bábkové divadlo Žilina oslavuje 72. narodeniny, vyrobíme si spoločne rôzne typy bábok, s ktorými si budete môcť zahrať svoje vlastné bábkové predstavenie.

Rodinná sobota je podujatie, ktoré pripravujeme jeden krát do mesiaca, jej cieľom je vytvárať kreatívny priestor na spoločné trávenie voľného času rodín s deťmi a prispieť k vybudovaniu vzťahu k umeniu a kultúre. Každá Rodinná sobota je iná, organizujeme divadelné predstavenia pre deti, čítania, tvorivé dielne, v súvislosti s aktuálnou výstavou i mimo nej, oživujeme históriu a vraciame sa v čase prostredníctvom prehliadok v kostýmoch, tvoríme pre vás pracovné listy s rôznymi aktivitami a súťažami.

Podujatie je súčasťou Dní európskeho kultúrneho dedičstva 2022. Účasť podmienená prihlásením. Miesta si môžete rezervovať na info@rosenfeldovpalac.sk alebo na telefónnom čísle +421 41 764 96 92. Vstup zdarma.

Miesto: Rosenfeldov palác
Dátum: 24.09.2022 - 15:00Dopravný servis
Priemyselná
Stacionárny radar
15:43
Priemyselná
Kolóna
15:43
Strečno
Jama na ceste
15:42
Strečno
Kolóna
15:40
Varín
Kolóna
15:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina