Dnes najčítanejšie
Doprave medzi Žilinou a Terchovou hrozí kolaps, rekonštruovaný most pri Krasňanoch je vážne poškodený

18 august 2022 - 18:02
Anna Holešová

VIDEO: Približne 10 diviakov sa pohybuje obcou Mojš, neodrádza ich ani blízkosť ľudských obydlí

V posledných mesiacoch sa čoraz viac obyvateľov Žiliny a okolitých obcí sťažuje na zvýšený výskyt diviakov. Tieto zvieratá sa najčastejšie pohybujú v menších stádach po lesoch, lúkach a poliach, neodradí ich však ani tesná blízkosť ľudských obydlí či cestných komunikácií.

Počas predošlých dní evidovalo množstvo Žilinčanov väčší počet diviakov, ktoré sa pohybovali pri začiatku Vodného diela Žilina, ako aj v areáli blízkeho Terminálu intermodálnej prepravy v Tepličke nad Váhom. O výskyte divej zveri sme informovali v predošlom článku.


Na túto informáciu zareagovali aj obyvatelia blízkej obce Mojš, ktorí diviaky pravidelne pozorujú priamo z okien vlastných domov. Pohyb skupinky zvierat bol zachytený aj na kamerovom zázname. Diviaky sa rýchlim behom po poli postupne približovali k obci, kde zmizli medzi domami.

Podľa poskytnutého videozáznamu ide pravdepodobne o dva dospelé a približne osem mladých jedincov. Nie je však isté, či je stádo na záberoch z Mojša a Vodného diela Žilina totožné, alebo ide o niekoľko samostatných skupiniek.Dopravný servis
Koňhora
Kolóna
18:58
Oškerda
Kolóna
18:26
Radoľa
Kolóna
18:25
Košická
Kolóna
18:09
Strečno
Jama na ceste
18:00
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina