Dnes najčítanejšie
PREHĽAD: Ceny pohonných hmôt sa v Žiline blížia k hranici 2 eur za liter, nafta je opäť drahšia ako benzín

15 apríl 2022 - 13:16
Anna Holešová

Policajní kynológovia v Ružomberku pripravili náučný program pre choré a znevýhodnené deti

Foto: Policajní kynológovia v Ružomberku pripravili náučný program pre choré a znevýhodnené deti
Foto: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Kynológovia z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku spolu s Pohotovostnou motorizovanou jednotkou Liptovský Mikuláš koncom marca pripravili program pre choré a znevýhodnené deti. Informovala o tom polícia Žilinského kraja príspevkom na sociálnej sieti.

V piatok 25. marca členovia policajných jednotiek z Ružomberku a Liptovského Mikuláša spolu so svojimi štvornohými pomocníkmi pripravili náučné podujatie pre deti v ťažkých životných situáciách. Akciu zorganizovalo občianske združenie Klub detskej nádeje z Bratislavy v horskom hoteli Gejdák v Ružomberku.

Policajti „predviedli s vycvičenými služobnými psami ukážky poslušnosti a modelové situácie pri zadržiavaní páchateľa a vyhľadávaní drog a taktiež ukážky služobnej výstroje a výzbroje pre mladých bojovníkov a bojovníčky s ťažkými ochoreniami a životnými situáciami,“ uviedlo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline.

Občianske združenie Klub detskej nádeje sa dlhodobo venuje uľahčovaniu a spríjemňovaniu ťažkého života detí s vážnymi diagnózami, dlhodobo hospitalizovaných či znevýhodnených, a od vypuknutia konfliktu aj tých detí, ktoré zasiahla vojna na Ukrajine.


Dopravný servis
Stráža
Dopravná nehoda
06:25
Strečno
Dopravná nehoda
06:15
Závodská cesta
Prekážka na ceste
05:59
Strečno
Jama na ceste
05:58
Strečno
Iné nebezpečenstvo
05:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina