Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

12 apríl 2022 - 10:05
Alžbeta Kyselicová

Karatisti zo Žiliny reprezentovali doma aj vo svete. Z majstrovstiev Slovenska doniesli sedem medailí

Foto: Karatisti zo Žiliny reprezentovali doma aj vo svete. Z majstrovstiev Slovenska doniesli sedem medailí
Foto: Karate Klub ŽIlina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Majstrovstvá Slovenska seniorov U21 v karate úspešne reprezentovali v sobotu 9. apríla aj karatisti zo žilinského Karate Klub AC UNIZA. Športovci na majstrovstvách získali dokopy sedem medailí. 

Najlepšie si počínala Miroslava Pevalová, ktorá v kategórii športového zápasu kumite žien pod 61 kilogramov získala titul majsterky Slovenska. Umiestnenie je významné aj z hľadiska nominačných bojov o juniorské majstrovská Európy, ktoré sa budú konať v júni v Prahe. 

Okrem toho získala Pevalová aj bronzovú medailu v seniorskej kategórii kumite žien pod 61 kilogramov a striebornú medailu obhájila aj Sarah Hrnková. 

Vedieť dali o sebe aj seniori v kategóriách masters nad 35 a nad 55 rokov. Trénerka Renáta Kuchariková tu získala v športovom zápase kumite nad 35 rokov striebro. Milan Dokoupil získal bronz v disciplínach kata aj kumite a Viliam Rojko striebro v kumite. 

V tímovej súťaži kumite žien sa družstvu Karate Klubu AC UNIZA Žilina podarilo predĺžiť aj úctyhodnú sériu, keď sa po 4. krát v rade prebojovali až do finále. Po zisku dvoch titulov sa im tentokrát podarilo získať druhé striebro. 

Zároveň sa počas soboty konal v poľskej Lodži aj medzinárodný turnaj Harusto Cup. Tu si najlepšie počínal Jakub Labuda, ktorý získal pri svojom premiérovom štarte v kategórii U21 bronz.  Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
01:30
Strečno
Kolóna
00:54
Strečno
Dopravná nehoda
00:42
Strečno
Kolóna
00:39
Strečno
Zver pri ceste
23:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia