Dnes najčítanejšie
Žilinskí policajti zadržali 25-ročného drogového dílera, našli u neho 36 dávok pervitínu

09 december 2021 - 13:39

Mikuláš neobišiel ani Špeciálnu základnú školu na Moyzesovej, s darčekmi pomohla Nadácia mesta Žilina

Foto: Mikuláš neobišiel ani Špeciálnu základnú školu na Moyzesovej, s darčekmi pomohla Nadácia mesta Žilina
Foto: Archív Nadácie mesta Žilina
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Ani tento rok neodradila Mikuláša spoločenská situácia a na celom území Žilinského kraja postupne navštívil najmenších obyvateľov. Aby toho nebolo málo a stihol potešiť čo najviac poslušných detí, zvolil najrôznejšie formy dopravy.

Ako sme informovali pred niekoľkými dňami, Mikuláš zavítal do obcí aj na motorke, koči alebo hasičskom aute. No a nezabudol ani na deti zo Špeciálnej základnej školy na Moyzesovej ulici, kam prišiel s kompletným sprievodom - teda anjelom aj čertom. O ten sa postarala Nadácia mesta Žilina, Mikulášovi pomáhala s darčekmi a role v sprievode sa zhostili jej predstavitelia.

Jana Filipová v úlohe čerta, Ľubo Bechný ako Mikuláš a Anka Oravcová-Šaroková v roli anjela rozdali rozjasaným deťom prekvapenia. Odmenou im boli zarecitované básničky, či milé úsmevy detí. Sprievod privítali panie učiteľky Jarmila Barčíková a Ingrid Staňová so svojimi asistentkami.

Špeciálnu ZŠ na Moyzesovej ulici navštevuje 15 detí s rôznou formou postihnutia. Zamestnancom školy patrí poďakovanie, že mysleli na deti a povolali mikulášsku delegáciu, aby spríjemnila deťom deň, kedy má sv. Mikuláš sviatok.

Nadácia mesta Žilina pomohla nielen tomuto elokovanému pracovisko už aj v minulosti. Detičkám tu v októbri darovali napríklad hygienický tovar a malé darčeky. V škole fungujú dve triedy a starostlivosť o žiakov zabezpečujú štyri skvelé obetavé učiteľky a riaditeľka.

Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
22:53
Lavobrezná
Prekážka na ceste
21:39
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
21:15
Strečno
Zver pri ceste
20:52
Hričovská
Jama na ceste
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia