Dnes najčítanejšie
Situácia s parkovaním v Žiline začína byť neúnosná, obyvatelia spisujú petíciu za jej riešenie

26 júl 2021 - 02:31

Mestskí policajti prichytili sprejera priamo pri čine, 16-ročný mladík znečistil protihlukovú stenu

Foto: Mestskí policajti prichytili sprejera priamo pri čine, 16-ročný mladík znečistil protihlukovú stenu
Foto: Mestská polícia Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinským mestským policajtom sa podarilo v nedeľu približne hodinu po polnoci zadržať mladého sprejera. Ten znečistil protihlukovú stenu nachádzajúcu sa neďaleko autobusovej zastávky Saleziánska na Rajeckej ceste.

16-ročného mladíka pod vplyvom alkoholu zadržala hliadka pri pokuse o útek. Pri sebe mal aj tašku s niekoľkými sprejmi. Do príchodu policajtov sa mu podarilo znečistiť plochu približne osem metrov štvorcových. 

„Z dôvodného podozrenia zo spáchania trestného činu bol odovzdaný Policajnému zboru k ďalšej realizácii aj spolu so zaisteným dôkazným materiálom,“ spresnila Mestská polícia Žilina.

Príslušníci žilinskej mestskej polície neboli úspešní prvýkrát, aj v minulosti sa im podarilo zadržať sprejerov priamo pri čine. Niektoré z nasprejovaných nápisov vtedy spoznali z inej časti mesta, čo naznačovalo súvislosť s ďalšími prípadmi.

Problémy s vandalmi eviduje mesto aj v okolí autobusovej zastávky Bernolákova. Pre opakované poškodzovanie malieb sprejermi zvažuje žilinská samospráva umiestnenie kamerového systému.

Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
22:29
Strečno
Zver pri ceste
22:26
Rudinka
Jama na ceste
20:59
1. mája
Práca na ceste
20:58
Priemyselná
Jama na ceste
20:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina