Dnes najčítanejšie
Do večera sa očakáva v Žilinskom kraji výskyt ďalších búrok s krúpami a prívalovými zrážkami

21 júl 2021 - 14:01

FOTO: Vo viacerých častiach mesta evidujú obyvatelia problém s odvážaním triedeného odpadu

Počet obyvateľov mesta separujúcich odpad sa postupne zvyšuje. Potvrdzuje to aj stav niektorých kontajnerových stojísk, ktoré bývajú často preplnené. Nádoby na triedený zber sú pritom plné aj niekoľko dní a v ich okolí sa následne začnú hromadiť ďalšie kopy fliaš, kartónov a obalov.

Niektorí mestskí poslanci už v minulosti informovali občanov, aby preplnené kontajnery nahlasovali. Samospráva následne na základe týchto informácií zabezpečí odvoz nahromadeného odpadu. Napriek opakovaným podnetom sa situácia v niektorých častiach mesta opakuje a v okolí kontajnerov vznikajú skládky.

Najčastejšie sa na stojiskách hromadia plastové fľaše a kartóny, ďalším často triedeným odpadom je sklo. Niekoľko podnetov na neporiadok v okolí stojísk eviduje stránka odkazprestarostu.sk, na sociálnej sieti upozorňujú ľudia na problémy v častiach Trnové, Bytčica a na sídliskách Vlčince a Hliny.

V prípade, ak v okolí svojho bydliska evidujete problémy s preplnenými zbernými nádobami na triedený odpad, kontaktujte poslanca za svoju mestskú časť, alebo priamo mestský úrad.

Obyvatelia mesta ovplyvňujú triedením výšku nákladov

Poplatok za odvoz komunálneho odpadu pre fyzické osoby v Žiline každoročne stúpa o približne tridsať percent. Kým v roku 2018 platila samospráva príspevok do envirofondu vo výške približne 5 eur za tonu odpadu, tento rok je sadzba stanovená na sumu 18 eur.

Sadzba pritom priamo závisí od toho, aká je úroveň vytriedenia komunálneho odpadu. Tá sa v Žiline aktuálne pohybuje na úrovni približne 41 percent.Dopravný servis
Hôrky
Kolóna
15:14
Bytčica, Dlhá
Kolóna
15:00
Radoľa
Kolóna
14:55
Vranie
Prekážka na ceste
14:53
Stráža
Iné nebezpečenstvo
14:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia