Dnes najčítanejšie
Počas stredy došlo v Žilinskom kraji k trom požiarom, pri jednom z nich zhorela osoba

18 november 2020 - 10:42

Policajti zastavili poľský autobus s nezaplateným mýtom, pri kontrole zistili, že bol ukradnutý

Foto: Policajti zastavili poľský autobus s nezaplateným mýtom, pri kontrole zistili, že bol ukradnutý
Foto: KR PZ Žilina

Hliadka mýtnej polície zaznamenala v utorok 17. novembra vo večerných hodinách na ceste I/11 v Radoli autobus Scania s poľským evidenčným číslom, ktorému pri kontrole nenačítala palubnú jednotku. V tomto prípade teda išlo o jazdu bez úhrady mýta.

Príslušníci Policajného zboru vtedy ešte netušili, čo zistia pri kontrole vodiča a jeho dokladov: „Na otočni diaľnice D3 v Dolnom Hričove autobus zastavili a vodiča vyzvali, aby predložil doklady. Vodič (občan Poľska) predložil identifikačnú kartu osoby, avšak už na prvý pohľad sa osoba na fotografii nezhodovala s vodičom. Doklady od autobusu nepredložil,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Jeden z policajtov si všimol, že na autobuse je rozbité pravé predné okno. Následne bolo zistené, že po autobuse je vyhlásené oficiálne pátranie.

„Bol kontaktovaný majiteľ autobusu v Poľsku, ktorý potvrdil, že žiaden z jeho autobusov nie je na výjazde. O krádeži autobusu ihneď informoval políciu Poľsku,“ dodala policajná hovorkyňa.

Vozidlo šoféroval 38-ročný občan Poľskej republiky, ktorého príslušníci predviedli na policajné oddelenie. Udalosť si prevzal vyšetrovateľ, ktorý po dohode s prokurátorom vykoná potrebné úkony a následne prenechá prípad poľskej polícii.
205 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
20:00
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
19:44
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
19:29
Bytčická
Kolóna
18:08
Nemocničná
Policajná hliadka
17:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia