Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Okresný súd v Žiline vymeral Judite za vraždu trest 12 rokov a 4 mesiace

30 október 2020 - 10:58

VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Už zajtra a pozajtra čaká Slovensko prvá vlna celoplošného testovania, ktoré prebehne za využitia antigénových testov. Pre získanie vzorky je nutné odobratie materiálu výterom z nosohltanu. Bezbolestný proces na videu vysvetľuje MUDr. Matúš Mačaj, zástupca prednostu ORL kliniky Univerzitnej nemocnice svätého Michala v Bratislave.

Ozbrojené sily SR, ktoré logisticky zabezpečujú operáciu, stále hľadajú zdravotníkov. Tým prináleží odmena 7 eur za hodinu plus príplatok 20 eur za každého pozitívneho pacienta. Zároveň im v prípade, že sa zapoja počas oboch dní testovania, prináleží jednorázová odmena 500 eur. Do testovania a odberu výterov sa môžu zapojiť aj zubní lekári, čo potvrdil aj minister zdravotníctva Marek Krajčí:

„Ministerstvo zdravotníctva požiadavky Slovenskej komory zubných lekárov prerokovalo s autoritami odboru zubné lekárstvo, ako aj s prezidentom komory a prijalo záver, že pre potreby celoplošného testovania populácie na covid-19 zubným lekárom umožní realizovať odber biologického materiálu osobe z nosohltana na zistenie respiračného vírusového ochorenia,“ dodal minister. 

V Žiline sa lekári a zdravotníci môžu prihlasovať na 0960 442 260, 0960 442 261 alebo zilinazdrav@mil.sk883 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
20:45
Hričovská
Jama na ceste
20:27
Strečno
Prekážka na ceste
19:13
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:54
Hlavná, Bytčica
Dopravná nehoda
18:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia