Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

16 august 2020 - 11:58

Záchranári opäť zasahovali na horách, pomoc potrebovala zranená žena a 10-ročný chlapec

Foto: Záchranári opäť zasahovali na horách, pomoc potrebovala zranená žena a 10-ročný chlapec
Foto: Horská záchranná služba

Horskí a leteckí záchranári v sobotu 15. augusta zasahovali v Malej Fatre a v oravskej časti Západných Tatier. Pomoc potreboval zranený 10-ročný chlapec a zranená 45-ročná žena.

Chlapec, ktorý spadol z bicykla na zjazdovej trati v Oraviciach, bol poľskej národnosti. Na pomoc mu boli vyslaní záchranári Horskej záchrannej služby (HZS) a posádka rýchlej zdravotnej pomoci (RZP).

„Záchranárov z RZP posádky prevádzkovateľ vyviezol na miesto pomocou terénnej štvorkolky. Po príchode horských záchranárov spoločne chlapca ošetrili, poranenú ruku a rameno zafixovali pomocou dlahy. Na nosidlách KONG ho transportovali na parkovisko, kde ho prevzali záchranári RZP na prevoz do nemocnice,“ spresňujú horskí záchranári.

Zranená slovenská turistka si v Malej Fatre v sedle Pod Tanečnicou poranila členok. Horskí záchranári ju po príchode na mieste ošetrili a nohu jej zafixovali pomocou dlahy. Následne si na pomoc privolali posádku leteckých záchranárov.

„Na nosidlách Kong ju záchranári vyniesli do sedla Medzirozsudce, kde požiadali posádku leteckých záchranárov o pomoc. Po pristáti vrtuľníku bola zranená naložená na palubu vrtuľníka a transportovaná do nemocnice na ďalšie ošetrenie,“ uvádza Horská záchranná služba.

Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
10:13
Košická
Stacionárny radar
10:08
Hričovská
Stacionárny radar
10:00
Rajecká cesta
Práca na ceste
10:00
Hričovská
Policajná hliadka
09:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia