Dnes najčítanejšie
V piatok pribudlo 290 prípadov koronavírusu, najviac nakazených v Žilinskom kraji je na Orave

25 marec 2020 - 20:36

Žilinské firmy transformujú služby tak, aby v čase krízy pomáhali

Foto: Žilinské firmy transformujú služby tak, aby v čase krízy pomáhali
Foto: Odkaz rozvozcov „Zostali ste v práci pre nás, pomáhame vám teraz“ pre integrované zložky

Počas každej krízy, vrátane tej aktuálne v súvislosti so šíriacou sa infekciou koronavírusu, dochádza často k zvýšeniu spoločenskej uvedomelosti a pribúdaniu činov pomoci ostatným.

Ako sme informovali v posledných týždňoch, tisíce ľudí šijú doma rúška bez nároku na odmenu. Ich jedinou motiváciou je pomôcť spoluobčanom zahaliť si tvár a spomaliť šírenie nákazy.

Preventívne opatrenia znamenajú pre množstvo firiem a živnostníkov existenčné problémy. Väčšina spoločností v Žiline ešte len začína pociťovať výpadok príjmov, ktorý bude v najbližšej dobe rásť. Napriek tomu sa nájdu žilinské spoločnosti, ktoré v tejto neľahkej situácii prispôsobili svoje služby na to, aby predovšetkým pomohli ostatným. 

Integrovaným zložkám poskytujú zľavu na jedlo 

Žilinská pizzéria Fantasia podporí zdravotníkov, záchranárov, hasičov a policajtov, ktorí sú neustále v nasadení. Tým, ktorí si objednajú jedlo do svojej práce, poskytnú zľavu až do skončenia mimoriadnej situácie. Pri tejto príležitosti sa celý personál vrátane vozového parku odfotografoval s odkazom „Zostali ste v práci pre nás, pomáhame vám teraz“ (na titulnej fotografii).

Na všetky objednávky, ktoré prídu od členov záchranných zložiek v službe, uplatní Fantasia zľavu vo výške 30%. Pri objednávaní cez telefón stačí informovať personál o nároku na zľavu. Tá platí aj pri opakovaných objednávkach, a to až do skončenia mimoriadnej situácie.

Pre zníženie rizík prebieha odovzdanie objednávky vždy pred vstupom do budovy. Kuriér s jedlom nevstupuje do priestorov záchranných zložiek, nemocníc či ambulancií.

Žilinská firma prednedávnom prijala opatrenia s cieľom pokryť požiadavky čo najväčšieho počtu zákazníkov. Prioritou je zvýšiť na maximum bezpečnosť pri doručení jedál. V čase, kedy sú všetky stravovacie zariadenia zatvorené, posilnila rozvoz hotových jedál priamo do domácností. Jedlo je možné objednať na Pizzéra Fantasia - 0902 305 305

Sprístupnili školenie pre podanie daňového priznania a aktuálne informácie 

Spoločnosť Poradca podnikateľa oslavuje tento rok 30. narodeniny, jedna z najstarších firiem v Žiline aktuálne funguje aj vďaka využívaniu práce na home office u časti zamestnancov.

Náročnú situáciu pomôže podnikateľom, využívajúcim jej produkty, zvládnuť tým, že bezplatne sprístupnila najnovšie informácie, články a príklady z praxe z odborných portálov a centier k situácii s vírusom COVID-19

Firmy čaká odložené podanie daňového priznania, Poradca podnikateľa svojim klientom pomáha bezplatne sprístupneným videoškolením Daňové priznanie k dani z príjmov právnických osôb za rok 2019. Okrem praktických informácií súvisiacich s vyplnením daňového priznania nájdete vo videoškolení aj odpovede na najčastejšie otázky z praxe. 

Veľmi užitočný pre zamestnancov aj zamestnávateľov je článok Koronavírus z pohľadu pracovnoprávnych vzťahov, ďalšie informácie nájdete aj na www.pp.sk

Vytvorili možnosť nakúpiť potraviny bezkontaktne za ceny ako v obchode 

Na nepriaznivý stav reaguje aj iniciatíva Nákup.sk firiem Reinoo, PRETO - Ryba Žilina, GO4, GoodRequest a PARADIGMA. Vďaka obchodu si môžu ľudia v Žiline, Bratislave a Košiciach nakúpiť vopred pripravené balíčky základných potravín. Na zvýšenie bezpečnosti sa platí kartou, celý nákup je doručený bezkontaktne.

Ceny tovaru sú porovnateľné s cenami v obchode, pričom donáška je bezplatná. Okrem trvanlivých potravín do ponuky čoskoro pribudnú aj vegetariánske a bezlepkové nákupy, ale aj ovocie a zelenina či hygienické potreby. Čoskoro by sa možnosť nákupu mala rozšíriť aj na iné slovenské mestá. V službe môžete potraviny objednať aj svojim blízkych či susedom.

„Mnoho ľudí je v súčasnosti v karanténe alebo chcú zostať v bezpečí svojho domova. Donášky potravín sú preto preťažené a doručenie môže trvať aj týždne. Chceme týmto ľuďom pomôcť. Vďaka vysokému nasadeniu ľudí z piatich slovenských firiem sme dokázali za menej ako týždeň pripraviť službu, ktorá vie doručiť tisíce nákupov každý deň,“ doplnil Milan Dubec za iniciatívu Nákup.sk, ktorý nájdete na www.nakup.sk484 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:15
Rajecké Teplice
Uzavretá cesta
03:07
Bytčica
Uzavretá cesta
03:07
Rudinka
Zver pri ceste
01:38
Na Horevaží
Dopravná nehoda
21:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia