Dnes najčítanejšie
Na moste pred Krasňanmi sa začalo s rekonštrukciou, vodiči stoja v kolónach

31 január 2020 - 11:09

Študenti v Žilinskom kraji majú možnosť zapojiť sa do podnikateľskej súťaže a získať podporu

Foto: Študenti v Žilinskom kraji majú možnosť zapojiť sa do podnikateľskej súťaže a získať podporu
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Prihlasovanie na desiaty ročník Stredoškolského podnikateľského zámeru končí 7. februára. Súťaž stredoškolákov môže byť vstupenkou do sveta podnikania.

Žilinský samosprávny kraj organizuje desiaty ročník súťaže mladých stredoškolákov, v ktorej môžu predstaviť svoje podnikateľské projekty. Výzva je určená pre študentov stredných škôl a má mladých ľudí motivovať a posmeliť ich na ceste za vlastným podnikaním.

Podľa županky majú študenti výborné nápady, ktoré s trochou odbornej pomoci a usmernenia môžu byť vstupenkou do sveta podnikania. Súťaž mladých stredoškolákov má dnes za sebou niekoľko úspešných príbehov.

Pred ôsmimi rokmi žiak SOŠ stavebnej v Liptovskom Mikuláši Adam Krakovský uspel so svojím zámerom „Nenechajte svoje peniaze odtiecť,“ ktorý spočíval v zachytávaní dažďovej vody a budovania domácich ekočističiek. Dnes stojí na čele spoločnosti, ktorá prináša svojim zákazníkom inovatívne riešenia v oblasti nakladania a hospodárenia s vodou.

Do súťaže sa môžu zapojiť jednotlivci, ale aj trojčlenné skupiny

V minulom ročníku sa zapojili študenti s takmer tromi desiatkami projektov. Podnikateľský zámer musí vychádzať z vlastného nápadu a myšlienka musí byť reálna a realizovateľná (v horizonte dvoch rokov). Smerovanie podnikateľského zámeru nie je tematicky obmedzené. Prihlasovanie projektov končí v piatok 7. februára.

Doručené projekty vyhodnotí päťčlenná hodnotiaca komisia. Vyberie tri najlepšie projekty, ktoré budú ocenené. Víťazné podnikateľské zámery si odnesú lákavú finančnú odmenu a plaketu. Výsledky ocenenia budú už tradične vyhlásené na podujatí Inovačný rozvoj regiónov 2020.

Viac informácií o podmienkach účasti a možnosti prihlásenia nájdete na webe Žilinskej župy.

Praktické informácie 

Prihlasovanie sa realizuje prostredníctvom stránky www.zilinskazupa.sk, kde je k dispozícií na stiahnutie prihlasovací formulár. Ten treba zaslať

 1. elektronicky na e-mailovú adresu lenka.mravcovavanickova@zilinskazupa.sk
 2. osobným doručením alebo či poštou na adresu:
  Žilinský samosprávny kraj
  Odbor regionálneho rozvoja
  Komenského 48
  011 09 Žilina
  Na obálke uviesť označenie „Podnikateľský zámer - NEOTVÁRAŤ“
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:24
Strečno
Jama na ceste
21:27
Stráža
Iné nebezpečenstvo
20:38
Estakáda
Prekážka na ceste
20:09
Strečno
Iné nebezpečenstvo
19:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina