Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na Kysuciach horí drevenica, hasiči museli vytvoriť kilometer dlhé hadicové vedenie vody

10 november 2019 - 17:02

V obci Gbeľany vykradli dom v rekonštrukcii, zlodeji vzali aj vodovodnú batériu či drevené hranoly

V obci Gbeľany pri Žiline vykradli neznámi páchatelia rodinný dom. Podľa množstva vecí, ktoré odcudzili, ich muselo byť pravdepodobne viac a na pomoc mali použiť aj osobné auto. Mladá rodina je nešťastná, dom postupne prerábajú a majú v pláne sa do neho nasťahovať. Aby zarobili na dokončenie rekonštrukcie, pracujú v zahraničí. Odcudzené veci si teraz budú musieť znova kúpiť.

Páchatelia ukradli z domu rôzne elektrické náradie ako vŕtačku, píly, krovinorez, cirkulár, miešačku, prietokový ohrievač, priemyselný vysávač, zváračku, vstavanú elektrickú rúru, hliníkové lešenie, rebríky a dokonca demontovali aj vodovodnú batériu či ukradli 6 metrov dlhé drevené hranoly. Zo zamknutého priestoru zmizol jeden bicykel, nábytok v dome zostal poškodený a veci rozhádzané.

Poverený príslušník Policajného zboru už začal v prípade trestné stíhanie vo veci prečinu krádeže. Ku krádeži malo dôjsť v pondelok 4. novembra 2019 po 14:00 hod., kedy bola vytrhnutá kamera. Obec Gbeľany má našťastie kamerový systém, ktorý by prípad mohol pomôcť objasniť.

„Podľa susedov nakladali veci do modrého vozidla. Ak by niekto predával vo vašom okolí takto vo veľkom veci alebo podozrivo lacno, dajte nám, prosím, vedieť. Alebo rovno kontaktujte políciu. Zatiaľ čo sme si na všetko našetrili, tak veci v tej hodnote nám pokradli. Dodnes nám nič nezmizlo, zlodeji museli ísť na istotu,“ hovorí majiteľka domu.
0 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Policajná hliadka
14:00
Rajecké Teplice
Dopravná nehoda
13:56
Strečno
Stacionárny radar
13:42
Kotešová
Kolóna
13:28
Oškerda
Práca na ceste
12:54
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia