Dnes najčítanejšie
Zažite Oldies Silvester vo Ville Nečas s kapelou AYA, počet vstupeniek je limitovaný

10 október 2019 - 08:48

Bábkové divadlo Žilina otvára divadelnú sezónu 2019/2020 novou inscenáciou s názvom Filemon

Bábkové divadlo Žilina otvára divadelnú sezónu 2019/2020 novou inscenáciou s názvom Filemon alebo OzlomKŔŔK domov, v réžii výnimočnej slovenskej režisérky Kataríny Aulitisovej, pre všetkých malých i veľkých od 3 rokov.

Adaptácia knižného titulu Putování žabáka Filemona, z pera súčasnej českej prozaičky Jany Šrámkovej, držiteľky významnej Ceny Jiřího Ortena, a rovnako i bábková inscenácia, sa jemne a citlivo dotýka nevšednej témy – domova získaného na základe adopcie, nadobudnutej rodiny, dôležitosti mať domov, ako aj jeho samotného významu.

Tento veselý a zároveň dojemný príbeh hovorí o žabiakovi Filemonovi, ktorý jedného dňa objaví štítok s informáciou o jeho pôvode - Prvá plyšová, továreň na výrobu hračiek. A tak opúšťa detskú izbu dievčatka s vrkôčikmi, a spolu so svojimi spolubývajúcimi, ovečkami Perinkou a Vankúšikom, sa vydáva na cestu za svojím naozajstným domovom. Ich putovanie je síce plné smiešnych situácií, ale ani zďaleka nie je také ružové a plyšové, ako si predstavovali…

Každopádne – domov nie je tam, kde nás vyrobili, ale tam, kde nás majú radi. V rámci spomínanej škôlkohry pocítia diváci ešte jeden nevšedný zážitok – vychutnajú si predstavenie priamo z javiska a stanú sa tak súčasťou príbehu i rodiny. A čerešnička na záver – Vás i Vaše ratolesti istotne pohladí na duši aj Ivana Macková a jej čarovná výprava – scéna, bábky a kostýmy, ako aj chytľavé tóny jedinečného hudobníka Juraja Haška.

Slávnostná premiéra sa uskutoční v piatok 18. októbra 2019 o 18. hod. v Bábkovom divadle Žilina. Na prvú reprízu sa môžete tešiť už v nedeľu 20. októbra 2019 o 16. hod. (Kapacita miest je obmedzená, preto odporúčame skočiť si po vstupenku čím skôr.) Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Bude to KVÁÁsne! Srdečne pozývame.

Miesto: Bábkové divadlo Žilina
Dátum: 18.10.2019 - 18:00


18 zdieľaní

Dopravný servis
Nemocničná
Práca na ceste
09:44
Mojšova Lúčka
Kolóna
09:40
Strečno
Kolóna
09:38
Rajecká cesta
Kolóna
09:37
Strečno
Kolóna
09:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia