Dnes najčítanejšie
Na sídlisku Vlčince zasahovali v nedeľu záchranné zložky, obyvatelia videli stúpať z bytu dym

30 september 2019 - 12:40

Opravená vozovka na ulici Pod hájom je výrazne hrboľatá, mesto Žilina zatiaľ stavenisko neprevzalo

Na ulici Pod hájom, ktorá spája sídliská Solinky a Vlčince, prebiehala v uplynulých mesiacoch pokládka horúcovodu. Výmenu starých parných rozvodov za horúcovodné realizuje spoločnosť Žilinská teplárenská, a.s. v rámci celého sídliska. Výkopové práce sa dotkli nielen obyvateľov sídliska Solinky ale aj mnohých vodičov jazdiacich po frekventovaných trasách v okolí Soliniek.

Koncom septembra sa motoristická verejnosť dočkala opravy rozkopanej cesty. V smere od Vlčiniec na Solinky bol kompletne vyasfaltovaný celý jeden jazdný pruh. Netrvalo však dlho a vodiči začali upozorňovať na nedostatky tejto opravy. Asfaltový povrch je výrazne hrboľatý a pri prejazde predpísanou päťdesiatkou doslova trasie celým vozidlom.

Mesto Žilina, ktoré preberá každé stavenisko po ukončení prác, zatiaľ neprebralo a nehodnotilo splnenie podmienok na rozkopanie komunikácie. Podľa vyjadrení vedenia mesta tento úsek ešte nie je oficiálne prevzatý ani od dodávateľa na investora - Žilinskú teplárenskú spoločnosť.

„Problém ohľadom spochybňovanej kvality asfaltovej vrstvy komunikácie ulice Pod Hájom po pokládke teplovodných vedení už riešime. Pokiaľ sa potvrdia podnety ohľadom nekvality prác, zhotoviteľ bude vyzvaný na odstránenie nedostatkov,“ uviedla Katarína Gazdíková z Odboru tlačového a zahraničných vecí.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


112 zdieľaní

Dopravný servis
Hričovská
Jama na ceste
21:45
Považský Chlmec
Policajná hliadka
21:15
Považský Chlmec
Policajná hliadka
21:11
Strečno
Jama na ceste
20:13
Hričovská
Kolóna
19:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.