Dnes najčítanejšie
Od pondelka 9. augusta začína rekonštrukcia cesty prvej triedy v Kraľovanoch, potrvá do októbra

18 apríl 2019 - 17:35

Zajtra večer sa v Žiline opäť stretnú tuningové autá, akcia Tuning Nie Je Zločin začína o 21:30 hod.

V piatok 19. apríla 2019 večer opäť zaplnia parkovisko pred hypermarketom TESCO v Žiline tuningové autá. Uskutoční sa tam prvý tohtoročný zraz majiteľov tuningových áut, ich priaznivcov a nadšencov, ktorý nesie názov Tuning Nie Je Zločin. Jarné stretnutie sa začína tradične o 21:00 hod.

Akcia vždy budí veľký záujem a láka množstvo ľudí aj z iných okresov v okolí Žiliny. Vždy však vzbudí aj záujem polície, ktorá vykonáva počas celej doby trvania hliadkovú činnosť. Automobiloví nadšenci sa stretnú, zoznámia a porozprávajú sa, mnohí si vymenia názory a vzájomne si pomôžu nadobudnutými skúsenosťami.

Ako už v minulosti potvrdil organizátor, hlavnou myšlienkou je stráviť večer na “čerstvom dyme” a byť s partiou skvelých ľudí. Potvrdili to aj niektoré z uplynulých stretnutí, ktoré prebehli bez väčších komplikácií. Na zrazoch vždy pískajú aj horia pneumatiky, k vandalizmu či ničeniu majetku alebo verejnoprospešných zariadení našťastie nedochádza. 

Galéria: 20 fotiek

Akcia má vždy jasné pravidlá, ktoré by mal každý dodržiavať:  

  • Neohrozujte majetok a zdravie iných  
  • Neprovokujte príslušníkov
  • Nerobte zbytočný bordel
  • Zabavte sa!

Netreba zabúdať na zákon a vyhlášku o cestnej premávke

Rozpory medzi políciou a tuningovými nadšencami vždy boli a zrejme aj budú. Polícia totiž musí dbať na dodržiavanie zákona a predpisov, preto ak sa na vozidle nachádza niečo, čo nie je schválené na prevádzku na cestách, muži zákona sú povinní zasiahnuť.

Aj keď sa v niektorých prípadoch jedná len o vizuálny doplnok, ktorý nijako neovplyvňuje prevádzku samotného vozidla, akékoľvek neschválené úpravy budú vždy v rozpore s vyhláškou.

Detailnejšie informácie získate priamo v udalosti na Facebooku: https://www.facebook.com/events/150622619166494/

Dopravný servis
Košická
Prekážka na ceste
22:22
Mostná
Práca na ceste
21:09
Rajecké Teplice
Kolóna
20:41
Strečno
Prekážka na ceste
20:27
Budatínska Lehota
Jama na ceste
20:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia