Dnes najčítanejšie
Výsledky aukcie o stánky na Vianočných trhoch 2019 sú známe, najdrahší vydražili za 20-tisíc eur

02 apríl 2019 - 13:50

Bedmintonisti zo Žiliny majú za sebou prvé kolo v novej lige, v Púchove sa v konkurencii nestratili

Foto: Bedmintonisti zo Žiliny majú za sebou prvé kolo v novej lige, v Púchove sa v konkurencii nestratili
Foto: Bedminton AC UNIZA Žilina

Žilinskí bedmintonisti využili právo postupu, keďže minulý rok jednoznačne vyhrali III. ligu, a v sezóne 2019 štartujú v II. lige zmiešaných družstiev západnej oblasti.

Rozdiel líg je značný, zvlášť túto sezónu je II. liga na západe výnimočne silná, pretože do extraligy sa namiesto ôsmych družstiev prihlásilo iba sedem, aj z toho sú štyri košické. Veľa hráčov, ktorí ešte pred rokom hrali extraligu, tento rok našli uplatnenie v II. lige. Niektoré kluby sa dokonca posilnili aj hráčmi z Českej republiky. Bedmintonový oddiel AC UNIZA Žilina však nemá ani domácich a už vôbec nie zahraničných legionárov.

II. liga bude mať štyri kolá, z ktorých prvé sa konalo v nedeľu 24. marca v Púchove a v Bratislave. Žilinčania sa predstavili v Púchove v oslabenom zložení. Kvôli zdravotným dôvodom chýbal skúsený Milec a mladý Kianička, čo sa prejavilo na výsledkoch. Napriek tomu sa Žilinčania nestratili:

BKR Púchov - AC UNIZA Žilina 6:2

RODON Klenovec - AC UNIZA Žilina 4:4

Lokomotíva Banská Bystrica - AC UNIZA Žilina 3:5

Vzhľadom na to, že Klenovec s Banskou Bystricou vo vzájomnom zápase remizovali, AC UNIZA vyšla v Púchove ako druhé najúspešnejšie družstvo. V priebežnej tabuľke im po prvom kole patrí 4. miesto po družstvách DBK Bratislava, BKR Púchov a BK MI Trenčín. 

V tomto roku aj sa predstaví aj žilinské Béčko

V štvrtej lige môžeme vidieť hrať tím AC UNIZA Žilina B, kde stálych členov klubu ako Mayer, Egriová, Fekečová, Monošiová, doplnili kysuckí hráči: Drexler, Egri, Jantulík, Lacko, Palica a Trubačík. Po prvých dvoch kolách má žilinské B-čko na konte tri výhry a tri prehry. 


47 zdieľaní
Zdroj: Bedminton AC UNIZA Žilina

Dopravný servis
Na Horevaží
Kolóna
07:44
Škultétyho
Kolóna
07:43
Hlinská
Kolóna
07:41
Cesta I/64
Kolóna
07:30
Vysokoškolákov
Kolóna
07:30
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia