Dnes najčítanejšie
V Žiline predčasne umierajú kvôli znečistenému ovzdušiu viac ako tri stovky ľudí ročne

02 apríl 2019 - 13:06

Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach oslavuje piate narodeniny, expozícia má nové prvky

Foto: Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach oslavuje piate narodeniny, expozícia má nové prvky
Foto: Považské múzeum v Žiline

Múzeum dopravy v Rajeckých Tepliciach vzniklo 11. apríla 2014. Najmladšia expozícia Považského múzea v Žiline sa nachádza na železničnej zastávke v Rajeckých Tepliciach a na jej otvorení sa podieľali aj Železnice Slovenskej republiky a Slovenský Ariel klub.

Nevyužívaná staničná hala sa stala miestom, ktoré zaujme svojou rôznorodosťou. V expozícii možno nájsť pozoruhodné artefakty týkajúce sa cestnej, motocyklovej a železničnej dopravy. Na svoje si prídu milovníci starých modelov aj najmenší zvedavci. Najatraktívnejším prvkom je modelové koľajisko, ktoré  zobrazuje Žilinu a jej okolie pred 100 rokmi. V tomto roku statickú expozíciu doplnia rôzne interaktívne prvky.   

Pri príležitosti 5. výročia pripravili v Múzeu dopravy niekoľko lákadiel. „V piatok 12. apríla budú mať všetci záujemcovia vstup zadarmo a posunuli sme aj otváracie hodiny. Navštíviť nás môžu od 11.30 do 18.30. Okrem toho, že si pozrú naozaj zaujímavé exponáty, môžu sa zapojiť do hry o hľadanie pokladu. Výherca získa voľný vstup do ľubovoľnej expozície Považského múzea. Deti sa môžu tešiť aj na sladkú odmenu.“ priblížil historik dopravy Mgr. Peter Šimko PhD. z Považského múzea v Žiline.    


0 zdieľaní
Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Dopravný servis
Stráža
Jama na ceste
19:37
Budatínska Lehota
Kolóna
19:12
Košická
Policajná hliadka
18:09
Hričovská
Kolóna
17:52
Strečno
Jama na ceste
17:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina