Dnes najčítanejšie
24-ročný vodič zrazil na priechode dve chodkyne, polícia mu na mieste zadržala vodičský preukaz
COVID-19 vývoj situácie v kraji

24 marec 2019 - 11:36

Pri zostupe z vrchola Borišov vo Veľkej Fatre zomrel v sobotu 36-ročný turista

Foto: Pri zostupe z vrchola Borišov vo Veľkej Fatre zomrel v sobotu 36-ročný turista
Foto: Horská záchranná služba

Horská záchranná služba bola v sobotu 23. marca požiadaná v poobedňajších hodinách o pomoc skupinou slovenských turistov. Na vrchole Borišov sa od nej odčlenil 36-ročný turista, ktorý sa rozhodol priamo zostupovať do Belianskej doliny. Pri zostupe sa však pošmykol na zľadovatenom teréne a spadol.

„Pri páde si privodil mnohopočetné poranenia na celom tele a bol v bezvedomí. Záchranári HZS požiadali o súčinnosť posádku VZZS zo Žiliny, ktorá transportovala jedného záchranára HZS z Martina ku Chate pod Borišovom a následne ďalších troch z Donovalov taktiež ku chate. Následne pokračovali záchranári k postihnutému pozemne,“ informuje horská záchranná služba.

Záchranári po príchode na miesto zahájili rozšírenú resuscitáciu, v ktorej pokračovali viac ako hodinu. Žiaľ, aj napriek ich obrovskej snahe turista svojím zraneniam na mieste podľahol.

Telo nebohého následne transportovali do obce Belá - Dulice" onclick="ga('send', 'event', 'lokality', 'prispevky');">Belá - Dulice, kde bolo odovzdané príslušníkom Policajného zboru SR a privolanému obhliadajúcemu lekárovi.

Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Považský Chlmec
Práca na ceste
20:14
Strečno
Kolóna
19:27
P.O. Hviezdoslava
Policajná hliadka
19:08
Mostná
Iné nebezpečenstvo
19:00
Strečno
Kolóna
18:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia