Dnes najčítanejšie
V pitnej vode pre obce Varín, Gbeľany a Nededza sa objavila zvýšená hodnota dichlorbenzénu

22 november 2018 - 16:24

Pred OC Aupark v Žiline sa včera pohyboval zvláštne sfarebný holub

Foto: Pred OC Aupark v Žiline sa včera pohyboval zvláštne sfarebný holub
Foto: čitateľka

Počas včerajšieho dňa sa pred jedným z vchodov do nákupného centra Aupark v Žiline pohyboval zaujímavo sfarbený holub, ktorý sa už na prvý pohľad líšil od ostatných. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o plemeno Slovenský hrvoliak žltý, ktorého chovajú väčšinou drobnochovatelia ako okrasný alebo výstavný druh. Ako sa do centra Žiliny dostal nie je známe, po určitom čase si ho z miesta vzala pani s tým, že pozná majiteľa.

Čitateľka nám poslala aj fotografiu, na ktorej je možné vidieť časť označenia holuba na nohe. Pre vypátranie pôvodu sme kontaktovali Medzinárodnú testovaciu stanicu holubov v Žiline, tá sa však zaoberá chovom poštových a nie okrasných alebo výstavných holubov.

„Holub musel uletieť niekomu z okolia a možno ho tam niekto zámerne vypustil,takýto holub nedokáže preletieť väčšiu vzdialenosť,“ dodal zástupca stanice. Holub tak pravdepodobne uletel niektorému z drobnochovateľov v Žiline alebo blízkom okolí.

Slovenský hrvoliak je holub, ktorý každého milovníka holubov zaujme neobyčajnou krásou tvarov, eleganciou a živým temperamentom. Podľa stránky slovenskyhrvoliak.sk je toto pravé slovenské plemeno na našom území od 19. storočia a je súčasťou nášho kultúrneho dedičstva.


0 zdieľaní

Dopravný servis
Rajecká cesta
Policajná hliadka
20:22
Strečno
Jama na ceste
19:28
Strečno
Kolóna
19:09
Radoľa
Kolóna
18:41
Strečno
Prekážka na ceste
18:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina