Podgurážený kamionista spôsobil dopravnú nehodu a ušiel


Foto: Podgurážený kamionista spôsobil dopravnú nehodu a ušiel

V pondelok 22. septembra v ranných hodinách spôsobil dopravnú nehodu v Žiline 31 ročný vodič kamiónu zo Žiliny. Vodič jazdil s kamiónom po ceste I/18 smerom na Martin v pravom jazdnom pruhu po dvojprúdovej ceste, pričom na ulici Mostnej pri autobusovej zástavke začal prechádzať do ľavého jazdného pruhu. Z dôvodu neprispôsobenia rýchlosti jazdy stavu a povahe vozovky a svojim schopnostiam na mokrom povrchu vozovky dostal šmyk, prešiel do protismeru na zastávku MHD a ľavou bočnou časťou narazil do betónovej časti oporného múra mostného telesa.

Následne sa vrátil späť na vozovku, kde s návesom zachytil vozidlo Audi A6, ktoré v smere na Bratislavu viedol 28 ročný vodič. Vodič kamiónu po nehode z miesta odišiel smerom do mestskej časti Bánová, kde bol vypátraný hliadkou polície. Následne bola u vodiča vykonaná dychová skúška, pri ktorej bolo vodičovi namerané 0,80 mg/l alkoholu v dychu (v prepočte 1,67 promile). K zraneniu osôb pri dopravnej nehode nedošlo. Hmotná škoda je odhadnutá na cca 6.000,-€.

Vyšetrovateľ 31 ročného Žilinčana obvinil z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. V prípade preukázania viny hrozí obvinenému mužovi trest odňatia slobody na dva až päť rokov.

zdroj foto: Dopravný servis

Prečítajte si viac: