Do Žiliny aj tento rok zavítajú jazzoví hudobníci z celého sveta


Foto: Do Žiliny aj tento rok zavítajú jazzoví hudobníci z celého sveta Foto: Martin Hodoň

Žilina International Jazz Contest je jedinečná medzinárodná džezová súťaž. Do Žiliny každoročne priláka mladých hudobníkov z celého sveta. Finále tretieho ročníka súťaže sa uskutoční v dňoch 26. - 27. septembra 2017 a žilinskému publiku sa na ňom predstavia štyria finalisti súťaže.

V tomto roku sa do súťaže prihlásilo 31 hudobníkov zoskupených v 9 kapelách z krajín USA, Francúzsko, Španielsko, Taliansko, Nemecko, Maďarsko, Rakúsko, Česká Republika, Bosna a Hercegovina, Izrael a Thajsko.

Výherca súťaže, ktorého meno sa dozvieme večer 27. septembra, získa okrem štedrej finančnej odmeny - 2 000 eur aj možnosť vystúpiť na Bratislavských Jazzových Dňoch v Žiline. Do porotcovských kresiel zasadnú výnimoční slovenskí a svetoví jazzoví hudobníci, ktorí budú hodnotiť zaslané nahrávky. Predsedom poroty je popredný slovenský trubkár Lukáš Oravec a členovia Andy Middleton (USA), Tomáš Baroš (CZ), Kálmán Oláh (HU) a Klemens Marktl (AT).

Súťaž je otvorená pre mladé kapely a zoskupenia zo všetkých krajín. Džez nie je už len výsadou čisto inštrumentálnych kapiel, ale aj vokálnych zoskupení, ktoré do tohto hudobného smeru prinášajú nové prvky a skvelé umelecké zážitky.

Miesto: -
Dátum: 26.09.2017 - 09:00    27.09.2017 - 22:00


Prečítajte si viac: