O sochu svätého Floriána súťažilo v Žiline vyše 500 dobrovoľných hasičov


Foto: O sochu svätého Floriána súťažilo v Žiline vyše 500 dobrovoľných hasičov

Tohtoročný Deň sv. Floriána – patróna hasičov pod záštitou primátora mesta Žilina Igora Chomu sa tešil aj napriek nepriaznivému počasiu vysokej účasti súťažiacich hasičov i prizerajúcej sa verejnosti. Hasičskej súťaže sa zúčastnilo viac ako 500 dobrovoľných hasičov zo Žilinského a Trenčianskeho kraja.

19. ročníka súťaže sa celkovo zúčastnilo viac ako 500 dobrovoľných hasičov a 46 hasičských družstiev z 10 okresov Žilinského a Trenčianskeho kraja. Detskej súťaže vo viazaní uzlov sa zúčastnili dobrovoľní hasiči z Likavky, Trnového, Kamennej Poruby, Mojša.

„Som veľmi rád, že Žilina týmto podujatím dokázala, že je mestom, ktoré podporuje a váži si prácu dobrovoľných hasičov. Poďakovanie patrí všetkým súťažiacim aj ich fanúšikom a taktiež všetkým, ktorí podporili či už organizačne alebo finančne úspešné uskutočnenie tejto veľkej akcie a celému organizačnému tímu. Spoločne sa nám podarilo oživiť tradíciu osláv sv. Floriána v centre Žiliny a už teraz sa môžeme tešiť na jubilejný 20-ty ročník v roku 2015,“ povedal primátor mesta Žilina Igor Choma.

Deň sv. Floriána – patróna hasičov sa uskutočnil na Námestí Andreja Hlinku v Žiline v sobotu 3. mája od 10.00 do 15.00 hod. Súčasťou programu bola hasičská súťaž v požiarnom útoku o sochu sv. Floriána, prezentácie súčasnej i historickej hasičskej techniky, vyslobodzovacej techniky a náradia, protipovodňovej techniky, ďalej ukážky prvej pomoci – Slovensky Červený kríž a rôzne akcie a súťaže pre deti.

Akciu podporili: SČK – ukážky prvej pomoci, HaZZ – záchranná zdravotná služba, súčasná hasičská technika, SŠPO – vozidlo s člnom (protipovodňová záchranná služba), DHZ Turzovka – historické vozidlo, Veterán klub Bytča p. Kozák – historické hasičské vozidlá, DHZ Vrútky, p. Vaňko – historické striekačky, p. Malý – hasičská volga, Severoslovenská hasičská liga – zapožičanie časomiery, umelej trávy a štartovacieho oblúka, p. Borievka – vecné ceny pre víťazov, p. Ertelt – občerstvenie pre organizátorov, p. Múdry – kovové zábradlie. Výsledky môžete nájsť na www.zilina.sk

zdroj: TS Mesto Žilina

Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu