Na mol opitý Oravčan šoféroval doma vyrobený traktor. Za volant si nesadne takmer 6 rokov


Foto: Na mol opitý Oravčan šoféroval doma vyrobený traktor. Za volant si nesadne takmer 6 rokov Foto: Ilustračné foto/KR PZ ZA

Oravskí policajti koncom novembra zastavili netradičné vozidlo. Doma vyrobený traktor bez evidenčného čísla viedol opitý muž. Priviedli ho pred súd, ktorý rozhodol, že za volant si tak skoro nesadne.

V stredu 22. novembra spozorovala policajná hliadka v obci Rabčice traktor, ktorý nespĺňal požiadavky potrebné na jazdu po ceste. Po komunikácii tretej triedy III/2277 ho viedol muž, ktorý pred jazdou požil alkoholické nápoje.

Pri dychovej skúške merací prístroj zaznamenal viac než 2,35 promile alkoholu v jeho dychu. Policajti počas kontroly zistili, že traktor nemá evidenčné číslo ani VIN číslo. O udalosti informoval v trestnom rozkaze námestovský súd.

Muž bol na druhý deň predvedený na Okresný súd Námestovo. Sudkyňa mu udelila trest odňatia slobody na 4 mesiace s podmienečným odložením na 18 mesiacov. Okrem toho však dostal zákaz viesť motorové vozidlá akéhokoľvek druhu po dobu 5 rokov a 8 mesiacov.


Správy e-mailom Zapnúť upozornenia Poslať tip Nahlásiť chybu