V najbližších dňoch budeme vídať na cestách vojenskú techniku


Foto: V najbližších dňoch budeme vídať na cestách vojenskú techniku Foto: ilustračné

Tento týždeň by sme mali na cestách stretnúť vojenské vozidlá. Tie sa budú budú presúvať po trase Martin – Turecký Vrch. Informuje o tom ministerstvo obrany.

“Na budúci týždeň nás potom čakajú veľké presuny prakticky po celom území,” uviedol 2. zástupca náčelníka Generálneho štábu Ozbrojených síl SR Pavel Macko.

Ako informoval portál Čas.sk, do výcvikového priestoru Lešť sa ťažká bojová technika z Trebišova a z Prešova dostaví aj vlakmi. Počas cvičenia sa po celom území Slovenska bude pohybovať a cvičiť takmer 4000 vojakov. Na medzinárodnom cvičení Slovak Shield sa zúčastnia aj jednotky USA. V období medzi 14. a 17. septembrom sa tak presunie cez Slovensko do 640 príslušníkov a 150 kusov kolesovej techniky ozbrojených síl Spojených štátov amerických.

Americkí vojaci sa presúvajú zo svojej základne v nemeckom Vilsecku cez Českú republiku, Slovensko až do Maďarska, kde sa zapoja do aliančného cvičenia Brave Warrior 2015.

“O jednotlivých aktivitách a prípadných dopravných obmedzeniach v súvislosti s presunmi bude verejnosť včas informovaná,” dodala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Balleková.

Podporte nezávislé spravodajstvo a získajte web bez reklám.

Podporiť

Dočítať článok zadarmo


Zdroj: čas.sk