Žiačky potrápili favorita zo Zvolena


Foto: Žiačky potrápili favorita zo Zvolena

Naše žiačky privítali na svojej palubovke vedúce družstvo súťaže, ktoré zatiaľ všetky zápasy vyhralo. Vonku s týmto súperom (ročník 1999/2000) utrpeli 2 vysoké prehry a len tesne sa vyhli stovke. Napriek tomu zahrali s vysokým favoritom 2 vyrovnané zápasy.

BKM Žilina-Závodie - Zvolen   44:55 (13:14, 9:20, 8:9, 14:12)

Jamborová – 16, Gondová – 10, Belčíková – 8, Skaličanová – 4, Škorvánková – 2, Dúcka – 2, Ďurneková - 2, Muráňová, Rajčanová

Fauly: 19/19   TH: ZA 14/4 -  ZV 26/7

BKM Žilina-Závodie - Zvolen   47:55 (12:7, 12:14, 10:19, 13:15)
Gondová – 14, Skaličanová – 9, Jamborová – 6, Dúcka – 6, Belčíková – 4, Škorvánková – 4, Ďurneková - 4, Muráňová, Rajčanová

Fauly: 9/13     TH: ZA 8/3 -  ZV 8/4

Hodnotenie trénera P.Geráta:
„Mal som obavy pred týmto zápasom, pretože viaceré naše hráčky začali po dlhšom tréningovom výpadku len nedávno opäť trénovať, ale bol som milo prekvapený, ako sme favorita trápili. Pritom si myslím, že vieme hrať aj lepšie. Niektoré naše hráčky sa po zranení ešte nedostali do optimálnej formy a chýbala nám aj naša najvyššia hráčka.

O úspechu hostiek rozhodla predovšetkým vyhratosť, skúsenosti a fyzická prevaha súperiek, pretože dievčatá zo Zvolena boli v priemere o rok staršie. Zvolen preto hrá bez nároku na postup.

Dievčatá si zaslúžia veľkú pochvalu za to, že sa favorizovaného súpera nezľakli a poriadne ho potrápili. V druhom zápase dokonca na polčase ešte vyhrávali.
Je pravda, že súper nás najprv podcenil a šetril 2 svoje najvyššie hráčky, ale nakoniec musel jednu z nich postaviť, pretože sa mu nedarilo a hrozila prehra.

Individuálne tentoraz nikto mimoriadne nevynikol. Bol to výborný kolektívny a obetavý výkon. Ukázali sme, že nie sme v súťaži len do počtu, i keď sme najmladší a najneskúsenejší. Myslím si, že po týchto výsledkoch nás už súperi nebudú podceňovať.“

Prečítajte si viac: