FOTO: V žilinskej mestskej časti Trnové pokračujú s budovaním parku, samospráva za práce zaplatí 153-tisíc eur


Foto: FOTO: V žilinskej mestskej časti Trnové pokračujú s budovaním parku, samospráva za práce zaplatí 153-tisíc eur
Galéria: 19 fotiek

Obyvatelia mestskej časti Žilina - Trnové sa už čoskoro prejdú po novej časti Parku sv. Juraja. Od júna totiž prebiehajú práce na jeho rozšírení a doplnení o nové chodníky, výsadbe stromov a kríkov či terénnych úpravách a rekultivácii.

Práce realizuje žilinská spoločnosť Pintado, s. r. o., ktorej samospráva zaplatí sumu 153 342 eur vrátane DPH. Mesto uzavrelo so súkromnou spoločnosťou zmluvu, v ktorej sa hovorí o vysadení viac ako 500 kusov drevín a viac než 500 kusov rastlín.

Súčasťou je vybudovanie nového dreveného chodníka z borovicových dosiek a realizácia mlatových chodníkov. Zhotoviteľ má podľa zverejnenej zmluvy založiť siatu lúku s rozlohou takmer 1500 metrov štvorcových a vysiať trávniky s celkovou rozlohou 4020 metrov štvorcových.

Práce sa pritom zaväzuje vykonať v lehote 90 kalendárnych dní od prevzatia staveniska. Mesto Žilina si v prípade nekvalitne odvedenej práce môže nárokovať reklamácie a taktiež môže ukladať zmluvné pokuty za nedodržanie podmienok zmluvy.Prečítajte si viac: