Krasokorčuliari z Figure Skating Clubu Žilina úspešní na majstrovstvách SR


Foto: Krasokorčuliari z Figure Skating Clubu Žilina úspešní na majstrovstvách SR
Galéria: 2 fotky

Krasokorčuliarsky klub FSC Žilina reprezentovalo na majstrovstvách Slovenskej republiky v kategórií nádejí, žiakov a juniorov 7 pretekároch. Potešujúce je, že všetci pretekári sú odchovanci tohto klubu od prvých krôčkov na ľade až k tomu, že sa dokázali nominovať na túto vrcholnú súťaž, za čím je skrytá svedomitá práca trénerského tímu a poctivý prístup rodičov a samozrejme samotných detí. Z tohto pohľadu sú pre nás všetci víťazi a patrí im veľká vďaka za reprezentáciu klubu. Viac už informácie z oficiálnych stránok mesta Žilina.

V kategórii nádejky 7, kde sa spomedzi 38 pretekárok mohlo nominovať len 12 najlepších, a toto sa podarilo našej Vanese Šelmekovej, ktorá v tomto boji top 12 obsadila krásnu 4. priečku.
V kategórii nádejky 8, sa spomedzi 33 pretekárok dostala do top 12 Tereza Fuchsová, ktorá predviedla výkon ohodnotený na 9. miesto.
V kategórii nádeje 9 sa spomedzi 43 pretekárok dostala do top 12 Rebecca Kavecká, ktorá veľmi pekým výkonom získala vzácne 3. miesto.

Mladšia žiačka Bianca Srbecká sa pasovala v kategórii o rok starších konkurentiek a z 28 pretekárok sa mohlo M SR zúčastniť 18 najlepších. Z tohto výberu sa umiestnila na 8. mieste.
Medzi mladšími nádejami – chlapci nás reprezentovali Michal Fuchs, ktorý získal svoj osobný rekord a zároveň krásne 2. miesto a Marek Lokaj, ktorý snaživým výkonom obsadil 7. miesto.
V starších nádejach – chlaci sme mali Martina Lokaja, ktorý získal 6. priečku.
Mimo Slovenska sme mali zástupcu v kategórii dospelých – Adult pretekárov Alenu Čavojcovú, ktorá si na medzinárodnej súťaži v Berlíne vykorčuľovala “bedňu” a bronzovú medailu.
Všetkým v mene trénerského tímu ďakujem za reprezentáciu klubu!!!
Bc. Bibiána Poliačková-Srbecká
hlavná trénerka FSC Žilina

zdroj: zilina.skPrečítajte si viac: