KSF DOXX ŽILINA získal s Malackami iba bod


Foto: KSF DOXX ŽILINA získal s Malackami iba bod

V netradičnom čase - v nedeľu večer sme na domácej palubovke na Rosinkách privítali staronového účastníka Openligy - tím 1. SCF Canaria Team Malacky.

KSF DOXX ŽILINA - 1. SFC Canaria Team Malacky 3:3 (3:1)

GÓLY: Tkáčik 2, Wtorek - Černek, Galajda, Sirota

DOXX: Juhás - Gavrilov, Kudelka, Kincl, Wtorek - Halama, Tkáčik, Ševčík, Lazar, Holák
Malacky: Klempa, Michalovič, Matejov, Galajda,  Jankovič,  Černek, Sirota, Čeřovský, Michalek - Piffko

Komentár k zápasu:

Po zápase v Banskej Bystrici nám pre zranenia vypadli O. Volek a Frko. Namiesto nich sa do zostavy vrátili Lazar s Wtorekom. Po dvoch rokoch sa do kádra vrátil Ševčík a výkonom ukázal, že pre tím bude určite prínosom.

Začiatok zápasu bol ako zo zlého sna. Už v 15. sekunde sme totiž inkasovali, keď si autovú rozohrávku súpera nešťastne tečoval do vlastnej brány Kudelka - 0:1. Našťastie už o minútu bolo vyrovnané. Kincl našiel WTOREKA, ktorý sa uvoľnil a exportnou strelou pod brvno vyrovnal - 1:1. Na ihrisku sme dominovali a onedlho sme sa dostali do vedenia. Po peknej tímovej akcií našiel LazarTKÁČIKA a ten krížnou strelou upravil na 2:1. Za tohto stavu sme si vypracovali viacero stopercentných príležitostí. dvakrát dokonca zvonila žrď. Na druhej strane stál spoľahlivý Juhás, ktorému výrazne pomáhala kvalitná defenzíva.

Na rozdiel dvoch gólov mohol zvýšiť Kincl, proti bol Klempa. O chvíľu už gólu zabrániť nedokázal. TKÁČIK vybojoval loptu a samostatný nájazd rutinérsky premenil - 3:1 . Dôležité momenty prišli pred polčasom - dve akcie Holáka volali po góle, Ševčík ani Tkáčik z nich gól nevyťažili, čo sa neskôr ukázalo ako jeden z kľúčových okamihov zápasu. Pred polčasom mohli hostia skorigovať, Juhás dobrým zákrokom zabránil zmene skóre. V úplnom závere sa akrobatickým spôsobom snažil presadiť Holák, polčasové skóre sa už nemenilo.

V druhom polčase sa hra viac rozbehala, na ihrisku už neprebiehal taký pekný futsal, niekedy to vyzeralo skôr ako boj o každý centimeter na ihrisku. Hostia znížili v 25. minúte po trme-vrme v našom bránkovisku - 3:2. Šance boli na oboch stranách, brankári boli oporami svojich tímov. Hosťom sme sami darovali vedenie, keď sme v obrane pod tlakom súpera stratili loptu a Sirota vyrovnal - 3:3. Za nerozhodného stavu sme si vypracovali viacero šancí rozhodnúť o našom víťazstve. Kudelka po priamom kope Wtoreka nedorazil loptu do odkrytej brány a prečíslenie 3 na 1 nevyriešil Holák ideálne. Najväčšiu šancu mal Halama, keď v brejku 2 na brankára po nahrávke Tkáčika netrafil prázdnu bránu.

V závere mohli oba tímy rozhodnúť o svojej výhre. Najprv hostia po krásnej strele opečiatkovali ľavú tyč. Žrď zvonila aj na druhej strane, Tkáčik však svoj hattrick nezavŕšil a tak si v treťom zápase pripisujeme na konto už druhú remízu.


Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu