Dnes najčítanejšie
Dnes ráno došlo v Martine k tragickej nehode, zrážku s vlakom neprežilo dieťa

04 máj 2016 - 09:24

Mobilná škola šmyku sa konala už po tretí krát v areáli Dopravnej akadémie

Žiaci stredných škôl v pôsobnosti nášho kraja absolvovali už po tretí krát Mobilnú školu šmyku. V spolupráci s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Žiline bola zorganizovaná špeciálna formu vzdelávania pre študentov, ktorí sú držiteľmi vodičského oprávnenia.

Celkom až 115 žiakov navštevuje od minulého týždňa prednášky a semináre, ktorých cieľom je naučiť sa lepšie zvládať kritické situácie na cestách a na vlastnej koži si následne vyskúšať, ako reaguje auto pri šmyku či zrážke.

Mladí si často neuvedomujú, aká zodpovednosť je vlastniť vodičské oprávnenie

Aj podľa slov riaditeľa KR PZ v Žiline Ivana Špánika je dôležitá nielen prax, ale tiež teoretická príprava.

„Bezpečnosti na cestách venujeme v Žilinskom kraji neustálu pozornosť. Organizujeme preventívne aktivity cielene zamerané na chodcov i vodičov a rôzne vekové kategórie. Tento rok sme spolu so ŽSK vytvorili nový projekt Bezpečne na cestách, v rámci ktorého sme prednášali a prezentovali o praktickej výchove a bezpečnom správaní sa na cestách pre stredoškolákov. Vyrazili sme s nimi aj do terénu, aby videli, ako správanie vodičov a chodcov funguje v reálnych situáciách,“ zdôraznil I. Špánik.

V rámci tejto aktivity vypracoval kraj tiež špeciálne mapy najfrekventovanejších priechodov pre chodcov v okresných mestách Žilinského kraja.
0 zdieľaní
Zdroj: ŽSK

Dopravný servis
Hlinská
Jama na ceste
21:45
Radoľa
Policajná hliadka
21:08
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:41
Strečno
Práca na ceste
19:10
Mojšova Lúčka
Kolóna
17:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia