Dnes najčítanejšie
V herni v centre Žiliny sa pobili traja zákazníci, privolaná hliadka zadržala muža v pátraní

08 február 2016 - 15:40

Už 12. festival fašiangových masiek prilákal na námestie stovky Žilinčanov

Foto: Už 12. festival fašiangových masiek prilákal na námestie stovky Žilinčanov
Galéria: 5 fotiek
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram
V Žiline sa v piatok 5. februára konal Carneval Slovakia, už 12. žilinský festival fašiangových masiek. Žilinskými ulicami prešiel karnevalový sprievod, do ktorého sa zapojilo dovedna viac ako 500 rôznych masiek. Osobnosťou karnevalu bola známa žilinská knihárka Lida Mlichová.

Karnevalový sprievod masiek a žiakov žilinských škôl sa v piatok o 14.30 hod. pohol spred Mestského úradu v Žiline. Viac ako 500 účastníkov pestrého sprievodu pokračovalo po tradičnej trase cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku, Národnú ulicu a naspäť na Mariánske námestie. V čele sprievodu kráčala kráľovná karnevalu Michaela Závodná-Pastorková a kráľ Rado Pažej. Na námestí už čakali na masky a kultúrny program stovky divákov.

Fašiangy otvoril z pódia primátor mesta Žilina Igor Choma. Osobnosťou tohtoročného karnevalu bola Lida Mlichová. Po otvorení nasledovalo množstvo vystúpení plných fašiangového folklóru v podaní najmenších, ale i dospelých účinkujúcich. Na záver karnevalu vystúpila skupina LOJZO. Do večerných hodín panovala v celom meste fašiangová nálada. Podujatiu prialo krásne, takmer jarné počasie.

V mestskej časti Bytčica bola v sobotu 6. februára fašiangová zabíjačka spojená s kultúrnym programom a posedením. Milé podujatie usporiadalo mesto Žilina a poslanci za volebný obvod č. 6, a to Mgr. Anton Trnovec a Jozef Juriš, spolu s Jednotou dôchodcov Slovenska. Okrem zabíjačkových hodov zorganizujú aj tradičné pochovávanie basy, ktoré sa bude konať v kultúrnom dome v Bytčici v utorok 9. februára o 19.00 hod.

Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Oškerda
Práca na ceste
16:42
Lavobrezná
Práca na ceste
16:41
Kamenná
Kolóna
16:22
Lavobrezná
Práca na ceste
15:59
Solinky
Kolóna
15:56
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia