Dnes najčítanejšie
Policajti v Žiline namerali rýchlo idúce auto, po vysvetlení blížiaceho sa pôrodu posádku eskortovali do nemocnice

08 február 2016 - 15:40

Už 12. festival fašiangových masiek prilákal na námestie stovky Žilinčanov

V Žiline sa v piatok 5. februára konal Carneval Slovakia, už 12. žilinský festival fašiangových masiek. Žilinskými ulicami prešiel karnevalový sprievod, do ktorého sa zapojilo dovedna viac ako 500 rôznych masiek. Osobnosťou karnevalu bola známa žilinská knihárka Lida Mlichová.

Karnevalový sprievod masiek a žiakov žilinských škôl sa v piatok o 14.30 hod. pohol spred Mestského úradu v Žiline. Viac ako 500 účastníkov pestrého sprievodu pokračovalo po tradičnej trase cez Mariánske námestie, Farské schody, Námestie Andreja Hlinku, Národnú ulicu a naspäť na Mariánske námestie. V čele sprievodu kráčala kráľovná karnevalu Michaela Závodná-Pastorková a kráľ Rado Pažej. Na námestí už čakali na masky a kultúrny program stovky divákov.

Fašiangy otvoril z pódia primátor mesta Žilina Igor Choma. Osobnosťou tohtoročného karnevalu bola Lida Mlichová. Po otvorení nasledovalo množstvo vystúpení plných fašiangového folklóru v podaní najmenších, ale i dospelých účinkujúcich. Na záver karnevalu vystúpila skupina LOJZO. Do večerných hodín panovala v celom meste fašiangová nálada. Podujatiu prialo krásne, takmer jarné počasie.

V mestskej časti Bytčica bola v sobotu 6. februára fašiangová zabíjačka spojená s kultúrnym programom a posedením. Milé podujatie usporiadalo mesto Žilina a poslanci za volebný obvod č. 6, a to Mgr. Anton Trnovec a Jozef Juriš, spolu s Jednotou dôchodcov Slovenska. Okrem zabíjačkových hodov zorganizujú aj tradičné pochovávanie basy, ktoré sa bude konať v kultúrnom dome v Bytčici v utorok 9. februára o 19.00 hod.

0 reakcií
Zdroj: TS Mesto Žilina


Dopravný servis
Rajecká cesta
Kolóna
09:11
Hričovská
Jama na ceste
09:10
Bytčica, Dlhá
Kolóna
08:54
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
08:28
Budatínska Lehota
Kolóna
08:13
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia