Dnes najčítanejšie
Drogová razia v Žiline: Muža a ženu zadržali počas jazdy autom, mali pri sebe kryštalickú látku

02 august 2022 - 11:50
Dominika Kukučková

FOTO: Včelárska nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke ponúkne výrobky z medu, ale aj prednášky či súťaž

Foto:  FOTO: Včelárska nedeľa v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke ponúkne výrobky z medu, ale aj prednášky či súťaž
Foto: Kysucké múzeum

Včelárska nedeľa v Múzeu Kysuckej dediny vo Vychylovke ponúkne bohatý sprievodný program. Prednášky o malých stvoriteľoch tekutého medu a včelárstve budú viesť poprední predstavitelia včelárskeho sveta na Slovensku Karol Kliment, Ladislav Balvan, Ján Kopernický, Milan Kuljovský.

Zrak návštevníkov upúta netradičný presklený úľ, medná krava, ako aj prezentácie činnosti včelárov. V stánkoch si budete môcť zakúpiť samotný med, ale aj zdobené medovníky či medovinu. Pre záujemcov o včelárstvo budú k dispozícii včelárske pomôcky či pestrý výber včelárskych produktov, akými sú napríklad voňavé sviečky.

Svoju chovateľskú včelársku cestu môžete začať aj kúpou včelých matiek. „Včelie matky si môžete objednať u pána Gabriela Foťka zo Stropkova na t.č.:  +421 904 492 805,” uvádza Kysucké múzeum.


Podujatie myslí aj na návštevníkov, ktorý medu neholdujú. Tradičná kuchyňa ponúkne sladké šišky, makové rezance alebo jedinečnú polievku s názvom slivečník.

Na včelárskej nedeli sa zabavia aj najmenší, ktorí si spolu s rodičmi môžu zasúťažiť vo vedomostnom kvíze. „Každý správne vyplnený kvíz bude zaradený do zlosovania o hodinový pobyt v apidomčeku v Povinnej alebo o nočný pobyt v apidomčeku na Radôstke,” spresňuje výhody súťaže Kysucké múzeum.

Včelárska nedeľa vznikla pod taktovkou Kysuckého múzea, organizácie v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a v spolupráci so ZO SZV Stará Bystrica, ZO SZV Kysucké Nové Mesto a RZ SZV Žilina.

Miesto: Múzeum kysuckej dediny vo Vychylovke
Dátum: 14.08.2022 - 10:00    16:00Dopravný servis
Oškerda
Policajná hliadka
22:30
Belá
Zver pri ceste
21:56
Strečno
Jama na ceste
21:40
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
21:26
Hričovská
Prekážka na ceste
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina