Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj má opäť zasiahnuť výdatné sneženie, očakáva sa 20 centimetrov nového snehu

25 november 2021 - 23:00

Žilinčan Tomáš, ktorého policajti odhalili pri jazde bez vodičského preukazu, bol už 14-krát súdne trestaný

Foto: Žilinčan Tomáš, ktorého policajti odhalili pri jazde bez vodičského preukazu, bol už 14-krát súdne trestaný
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinskí policajti natrafili v pondelok 22. novembra na vodiča, ktorý nerešpektuje rozhodnutia súdu. 34-ročného Tomáša zo Žiliny zastavili v obci Bitarová krátko po piatej hodine ráno. Pri kontrole síce nenafúkal, no previnil sa iným závažným spôsobom.

Počas preverovania sa zistilo, že muž mal opakovane súdom zakázané šoférovať. Príslušníci Policajného zboru preto ukončili jeho jazdu, obmedzili mu osobnú slobodu a umiestnili ho do cely policajného zaistenia.

„Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a predviedli ho na policajný útvar. Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predložil prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža,“ spresnil žilinský policajný hovorca Radko Moravčík.

Nezodpovedný vodič pôjde opäť do väzenia

Okresný súd Žilina uznal trestným rozkazom obvineného za vinného z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a uložil mu nepodmienečný trest odňatia slobody vo výmere 1 rok a tiež zákaz činnosti viesť akékoľvek motorové vozidlá po dobu dvoch rokov.

„Odsúdený bol doposiaľ štrnásťkrát súdne trestaný, z toho päťkrát pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia, za čo mu súd uložil podmienečné a aj nepodmienečné tresty a jedenkrát súd upustil od uloženia trestu, keďže predchádzajúci trest uložený v inom konaní považoval za dostatočný,“ spresnila Anna Dudová Záborská, hovorkyňa Krajského súdu v Žiline.

Tomáš má aktuálne na konte šieste odsúdenie pre prečin marenia výkonu úradného rozhodnutia. Od opakovaných porušovaní ho neodradila v minulosti podmienka a ani pobyt vo väzení.

Dopravný servis
Oškerda
Prekážka na ceste
04:41
Strážov
Zver pri ceste
01:28
Lysica
Zver pri ceste
00:37
Strečno
Kolóna
23:43
Strečno
Kolóna
23:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.