Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Na výjazde zo Žiliny do Kysuckého Nového Mesta došlo k dopravnej nehode, tvoria sa kolóny
COVID-19 vývoj situácie v kraji

07 október 2021 - 02:17

Aktuálna situácia v Žilinskom kraji: Kysucká nemocnica prijala za 24 hodín až 18 nových pacientov s covidom

Foto: Aktuálna situácia v Žilinskom kraji: Kysucká nemocnica prijala za 24 hodín až 18 nových pacientov s covidom
Foto: ilustračné / Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline

Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) pokračuje v intenzívnej príprave svojich nemocníc na tretiu vlnu pandémie. Župné nemocnice reprofilizovali zatiaľ 164 lôžok, v prípade nárastu hospitalizácií sú pripravené na druhú a tretiu etapu reprofilizácie.

Pre pacientov s ochorením COVID-19 je vyčlenených 42 invazívnych a 23 neinvazívnych umelých pľúcnych ventilácií. V súčasnosti je z nich už 18 obsadených pacientmi, ktorých zdravotný stav sa výrazne zhoršil a vyžaduje si podporu dýchania.

Žilinská župa eviduje prudké nárasty hospitalizácií

Najkritickejšia situácia je v Kysuckej nemocnici v poliklinikou v Čadci, teda v regióne, kde je zaočkovanosť najnižšia. Za uplynulých 24 hodín prijali do Kysuckej nemocnice až 18 nových pacientov. Celkovo sa v župných nemocniciach na COVID-19 lieči zatiaľ 66 pacientov, v celom kraji je to takmer 140 osôb.

Krízový stav hlási aj Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline, ktorá je spádovou nemocnicou pre región Horné Považie. Niektoré z nemocníc už požiadali krajskú samosprávu o presuny pacientov medzi regiónmi. Župa naďalej vyzýva obyvateľov kraja k očkovaniu, vakcinačná linka VakciZuzka už vykonala aj prvé očkovanie na gymnáziu v Námestove.

„Zaznamenali sme, že oproti predošlému obdobiu prijímame do našich nemocníc aj mladých ľudí, u ktorých má priebeh ochorenia veľmi prudký a nepriaznivý vývoj. Pri delta variante vek už nie je rozhodujúci,“ potvrdila riaditeľka odboru zdravotníctva ŽSK Silvia Pekarčíková.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Nábrežná
Policajná hliadka
23:00
Rudinka
Policajná hliadka
21:44
Strečno
Jama na ceste
21:42
Strečno
Zver pri ceste
21:26
Strečno
Práca na ceste
19:43
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia