Dnes najčítanejšie
VIDEO: Ďalší z domácich vodičov bránil v plynulej jazde v dvoch pruhoch na ulici Vysokoškolákov

08 júl 2021 - 13:44

Meteorológovia dnes varujú pre vysokými teplotami, v piatok sa môžu vyskytnúť búrky s krúpami

Foto: Meteorológovia dnes varujú pre vysokými teplotami, v piatok sa môžu vyskytnúť búrky s krúpami
Foto: Slovenský hydrometeorologický ústav
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Meteorológovia varujú pred vysokými teplotami, ktoré počas dnešného dňa prevládajú na území Žilinského kraja. Takmer pre všetky okresy boli vydané výstrahy prvého stupňa, okres Žilina má pred horúčavami výstrahu druhého stupňa.

„V okrese Žilina sa OJEDINELE očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 35 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ spresňuje Slovenský hydrometeorologický ústav.

Podobná teplota vzduchu nie je v tejto ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je však vysoká. Z tohto dôvodu je nevyhnutné dodržiavať pitný režim a vyhýbať sa pobytu na priamom slnku.

Meteorologické výstrahy pred vysokými teplotami majú trvanie od 15:00 hod. do 18:00 hod. pre všetky okresy v Žilinskom kraji.

Po horúcom letnom počasí by mali v piatok 9. júla zasiahnuť naše územie búrky. S nimi môžu byť spojené krúpy aj krátkodobé intenzívne lejaky.

Počas búrok môžu úhrny zrážok dosiahnuť hodnotu 20 až 40 mm a nárazy vetra rýchlosť 18 - 23 m/s, čo je v prepočte 65 až 85 kilometrov za hodinu.

„Pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov),“ dodávajú meteorológovia.
Zdroj: Slovenský hydrometeorologický ústav


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
06:00
Fatranská
Policajná hliadka
01:27
Cesta II/583B
Stacionárny radar
01:23
Strečno
Iné nebezpečenstvo
23:30
Lavobrezná
Práca na ceste
22:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia