Dnes najčítanejšie
Krajská knižnica v Žiline bude od 27. januára opäť otvorená, vstup umožní len na základe výnimiek

09 január 2021 - 13:20

V Žiline podali za necelý týždeň viac ako tisíc vakcín, budúci týždeň kapacitu navýšia

Foto: V Žiline podali za necelý týždeň viac ako tisíc vakcín, budúci týždeň kapacitu navýšia
Foto: FNsP Žilina

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline otvorila vakcinačné centrum len v utorok (5.1.2021), no k dnešnému poludniu už počet podaných vakcín presiahol tisícovú hranicu.

Od rána v Žiline očkujú aj v sobotu a do večera plánujú vybaviť takmer 500 objednaných zdravotníkov. Ide o jednu z najrýchlejších nábehových fáz v rámci prvého týždňa otvorenia očkovacieho centra na Slovensku.

Záujem je veľký nielen zo strany zamestnancov nemocnice, v rámci ktorej sa za úvodné štyri dni zaočkovalo okolo 600 pracovníkov, ale i zdravotníkov z ostatných ambulancií a zdravotníckych zariadení.

„Necelých 500 vakcinačných termínov, ktoré sme na dnes individuálne vyčlenili pre zdravotníkov mimo našej nemocnice, bolo takmer okamžite zaplnených. Na podanie vakcíny prichádzajú nielen všeobecní lekári, špecializovaní ambulantní lekári, sestry, no zároveň záchranári, pracovníci z mobilných odberových miest, dopravnej zdravotnej služby, dialýzy, ale taktiež zamestnanci mesta Žilina z prvej línie, ako sú terénni sociálni pracovníci, opatrovateľky či policajti,“ informoval generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

O očkovanie je záujem, zaočkovaní sú bez problémov

Aktuálne je podľa jeho slov spustené aj objednávanie prostredníctvom webstránky www.korona.gov.sk, kde sa môžu na očkovanie do Vakcinačného centra FNsP Žilina prihlásiť záujemcovia zaradení do prvej fázy v rámci národnej očkovacej stratégie.

„Ak sa na internete šíria fiktívne príspevky o tom, ako o očkovanie nie je záujem, sú to len ďalšie bludné výmysly hoaxerov, ktorým by možno nezaškodilo občas vyjsť z domu a vrátiť sa do reality,“ doplnil I. Stalmašek. 

Medicínsky riaditeľ FNsP Žilina Igor Bízik zároveň potvrdil, že samotný priebeh očkovania je bezproblémový. „Z tisícky ľudí, ktorí sa u nás zaočkovali, po vakcinácii zatiaľ neevidujeme žiadne závažné reakcie,“ zdôraznil. Vakcinačné centrum žilinskej nemocnice sa nachádza na 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky FNsP Žilina. Otvorené je v pracovných dňoch od 7.00 do 15.30 h len pre záujemcov s platným termínom objednania.

V priebehu budúceho týždňa plánuje nemocnica prevádzkový čas vakcinácie rozšíriť do dvojzmennej prevádzky, čím sa kapacita očkovania ďalej rozšíri.846 reakcií
Zdroj: FNsP Žilina


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
14:26
Hričovská
Jama na ceste
14:25
Oškerda
Kolóna
14:24
Strečno
Policajná hliadka
14:24
Mojšova Lúčka
Kolóna
14:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia