Dnes najčítanejšie
Cez víkend čiastočne uzavrú diaľnice D1 a D3, obchádzka bude vedená po ceste prvej triedy

14 január 2020 - 14:40

Škoda Electric v Plzni pracuje na výrobe trolejbusov s batériami, ktoré budú dodané do Žiliny

Foto: Škoda Electric v Plzni pracuje na výrobe trolejbusov s batériami, ktoré budú dodané do Žiliny
Foto: Plzeňské trolejbusy

V českej Plzni aktuálne prebieha výroba dvoch trolejbusov s pomocným pohonom, ktoré budú už čoskoro jazdiť po meste Žilina. V súčasnosti sú vykonávané testovacie jazdy na prvom vyrobenom vozidle Škoda 26 Tr. Trolejbusy budú mať pomocný pohon napájaný z batérií.

Dopravný podnik mesta Žiliny si ich objednal ešte v roku 2019, dodanie by sa malo uskutočniť v tomto roku. O začatí testovacích jázd informovala stránka Plzeňské trolejbusy, ktorá zachytila trolejbus v uliciach mesta.

„Žilina byla vůbec prvním městem, kam putovaly trolejbusy v karoserii New Trollino. I přesto jsou nově příchozí trolejbusy také pro místní novinkou. Jednak se jedná o první žilinské Solarisy ve faceliftované verzi karoserie New Trollino, zejména to jsou ale první bateriové trolejbusy v Žilině (a také první škodovácké bateriové trolejbusy na Slovensku),“ uvádza stránka.

Cena dvoch trolejbusov s pomocným pohonom predstavuje sumu 1.196.000 eur. Vybavené budú trakčnou batériou, ktorá je zdrojom elektrickej energie pre všetky funkcie vozidla pri jazde mimo trolejového vedenia s cestujúcimi.

Nízkopodlažné dvojnápravové sólo trolejbusy mestskej hromadnej dopravy sú určené pre trolejbusovú dráhu s menovitým napätím 750 V. Súčasťou ich výbavy je aj kamerový systém, automatické počítadlo cestujúcich či klimatizácia pre vodiča i cestujúcich a taktiež WiFi pripojenie.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.


90 zdieľaní
Zdroj: Plzeňské trolejbusy, DPMŽ

Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
10:00
Rudinka
Jama na ceste
09:57
Hričovská
Stacionárny radar
09:55
Strážov
Policajná hliadka
09:55
Belá
Práca na ceste
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.