Dnes najčítanejšie
Dnes pribudlo 22 nových prípadov ochorenia COVID-19, v Žilinskom kraji narástol počet o jedného

15 január 2019 - 16:00

Pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity na severe Slovenska pomôže aj armáda

Foto: Pri odstraňovaní následkov snehovej kalamity na severe Slovenska pomôže aj armáda
Foto: ilustračné - MO SR

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky dnes informovalo o tom, že na odstraňovaní následkov snehovej kalamity, ktorá trápi severné Slovensko, sa bude podieľať aj armáda - personálne aj materiálne. Minister obrany SR Peter Gajdoš dnes nariadil náčelníkovi Generálneho štábu Ozbrojených síl SR genpor. Danielovi Zmekovi vyčleniť vojakov a potrebnú techniku.

„Vojaci sú pripravení na základe výsledkov zasadnutia krízových štábov a ich požiadaviek pomôcť obyvateľom Slovenska a potvrdiť tak, že sú tu pre občanov 24 hodín denne 7 dní v týždni. Na základe nariadenia sa budú zástupcovia Ozbrojených síl SR zároveň zúčastňovať na zasadnutiach krízových štábov, aby boli všetky požiadavky zabezpečené bezprostredne,“ informovalo Ministerstvo obrany SR na webovej stránke

Dnes ráno bola kalamitná situácia vyhlásená v 27 obciach a dvoch mestách Žilinského kraja. Obciam najmä na Kysuciach a Orave pomáhajú aj hasiči, profesionálni aj dobrovoľní. A to nielen z nášho kraja, ale celého Slovenska. V obci Skalité a Klokočov pomáhajú pri odstraňovaní cencúľov a veľkého množstva snehu zo strechy základných škôl, v obciach Oravská Lesná, Klokočov a Novoť sa spolupodieľajú na sprejazdňovaní cestných komunikácií.


Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

579 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
20:29
Mojšova Lúčka
Kolóna
20:22
Rajecká cesta
Policajná hliadka
19:59
Belá
Zver pri ceste
19:14
Strečno
Jama na ceste
15:15
Zobraziť aktuálne hlásenia