Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici prijali pacienta s koronavírusom, 62 zamestnancov je v karanténe

02 október 2018 - 14:54

Žilinčanom sú od 1. októbra doručované oznámenia v súvislosti s komunálnymi voľbami

Foto: Žilinčanom sú od 1. októbra doručované oznámenia v súvislosti s komunálnymi voľbami
Foto: ilustračné

Už o necelých 6 týždňov nás čakajú komunálne voľby, v ktorých si budeme voliť primátorov, starostov a poslancov mestských a obecných zastupiteľstiev. Termín tohtoročných komunálnych volieb bol vytýčený na sobotu 10. novembra 2018.

V meste Žilina sa od včera (1. 10. 2018) začalo s doručovaním oznámení o čase a mieste konania komunálnych volieb. Roznášanie potrvá do 14. októbra 2018. V oznámení bude uvedený čas konania volieb, volebný okrsok, volebná miestnosť, stručný spôsob úpravy hlasovacieho lístka a povinnosť voliča preukázať sa pred hlasovaním preukazom totožnosti.

„Oznámenie sa doručuje systémom jednej zásielky do domácnosti, čiže nie každému voličovi zvlášť. Ak teda v domácnosti žijú štyria voliči, do schránky príde jedno oznámenie, nie štyri, ako to bývalo v minulosti,“ vysvetlila vedúca odboru vnútorných vecí Mestského úradu v Žiline Jana Brathová. Na oznámení nebude uvedené meno a priezvisko voliča, ale len adresa jeho trvalého pobytu.

V Žiline sa volí jeden primátor a 31 komunálnych poslancov v ôsmich volebných obvodoch. Počet volebných obvodov sa nemení a nemení sa ani počet poslancov.

„Jediná zmena, ktorá nastala je, že do volebného obvodu č. 8 pribudli mestské časti Strážov a Mojšova Lúčka. Mestská časť Strážov pribudla z pôvodného volebného obvodu č. 7 a Mojšova Lúčka z volebného obvodu č. 6 a zároveň sa časť volebného obvodu č. 1 - Hliny VII a Malá Praha presunula do volebného obvodu č. 2,“ upozornila J. Brathová.

Nového primátora si budú Žilinčania vyberať spomedzi siedmich kandidátov a 31 mestských poslancov zo 150 kandidátov. Voliči nájdu všetky potrebné informácie o pripravovaných voľbách aj na webovej stránke mesta Žilina www.zilina.sk a zároveň v časti eGOV/Voľby si môžu preveriť číslo volebného okrsku, v ktorom môžu voliť, názov volebného okrsku, adresu volebného okrsku, taktiež majú k dispozícii zoznam volebných okrskov, v ktorom je možné vyhľadávať zaradenie konkrétnej ulice do volebného okrsku.

Nulový podiel finančných skupín má nulový vplyv na redakčný obsah.
Sme jedným z mála skutočne nezávislých médií v Žiline.

6 zdieľaní
Zdroj: Mesto Žilina

Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
06:41
Lavobrezná
Prekážka na ceste
19:09
Oškerda
Prekážka na ceste
18:07
Strečno
Jama na ceste
17:54
Vranie
Stacionárny radar
17:24
Zobraziť aktuálne hlásenia