Muž chcel skočiť z mosta, policajti mu zachránili život


Foto: Muž chcel skočiť z mosta, policajti mu zachránili život

Policajti z Obvodného oddelenia Policajného zboru Čadca zachránili ľudský život.
Operátor linky 112 oznámil, v sobotu 27. septembra krátko po 21.00 hodine, na operačné stredisko Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline, že v obci Skalité, časť Ústredie (okres Čadca) stojí na moste ponad železničnú trať neznámy muž a je podozrenie, že chce zoskočiť na koľaje.

Okamžite bola na miesto vyslaná policajná hliadka z Obvodného oddelenia Policajného zboru Čadca. Policajti po taktickom príchode na miesto (vypli aj svetlá na motorovom vozidle) zbadali na neosvetlenom moste (most je vo výške asi 15 metrov nad koľajiskom a slúži pre peších) neznámeho muža, ktorý preliezal zábradlie.  Ihneď rozvážne vybehli po schodoch na most, pričom muž už stál za zábradlím. Jednou rukou sa ho držal a v druhej ruke držal mobilný telefón.

Policajti sa k nemu opatrne priblížili. V tom sa však muž pustil aj druhou rukou a chcel zoskočiť pomedzi trolejové vedenie na železničnú trať. Policajti rýchlo zareagovali a v poslednej chvíli ho zachytili, vytiahli ho na most a zabránili mu v zoskoku na železničnú trať. S mužom komunikovali a následne ho odovzdali zdravotníkom.

Policajti svojím profesionálnym a taktickým konaním naplnili poslanie polície „POMÁHAŤ A CHRÁNIŤ“ a zachránili život 47 ročnému mužovi (z okresu Čadca). 

zdroj: PZ SR/ foto: ilustračné

Prečítajte si viac: