Dopravno-bezpečnostná akcia TISPOL v Žiline


Foto: Dopravno-bezpečnostná akcia TISPOL v Žiline

Polícia vyhlasuje dopravno-bezpečnostnú akciu TISPOL, zameranú na odhalenie podgurážených vodičov. Počas tohto týždňa (2. až 8. júna 2014) si policajti dôkladne posvietia nielen na vodičov vozidiel, ale aj motorkárov, cyklistov a chodcov. Táto akcia nie je len na slovenských cestách, ale naraz vo všetkých európskych štátoch, ktoré združuje medzinárodná stavovská organizácia Tispol.

Alkohol je jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Za prvé štyri mesiace tohto roka evidujeme 479 nehôd pod vplyvom alkoholu. Policajti v apríli odhalili až 378 vodičov, ktorí si neváhali sadnúť za volant pod vplyvom alkoholu nad jedno promile. Teraz čelia obvineniu z ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, za čo im hrozí až ročné väzenie.

Cieľom dopravno-bezpečnostnej akcie je pozitívne ovplyvnenie bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky. Dopravná polícia vykonáva kontroly najmä na úsekoch častých dopravných nehôd. Práve alkohol za volantom je jednou z najčastejších príčin dopravných kolízií. Polícia počas dopravno-bezpečnostnej akcie bude dohliadať na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky aj mimo nehodových úsekov. Pri kontrolách okrem alkoholu za volantom nebude tolerovať ani prekročenie povolenej rýchlosti, či iné porušenia pravidiel cestnej premávky.

Zdroj: minv.sk
Foto: dopravný servis

Prečítajte si viac: