FOTO: Hasiči a záchranári na Kysuciach zasahovali pri zrážke autobusu, cyklistu a osobného vozidla. Išlo o cvičenie


Foto: FOTO: Hasiči a záchranári na Kysuciach zasahovali pri zrážke autobusu, cyklistu a osobného vozidla. Išlo o cvičenie
Galéria: 12 fotiek
Foto: Facebook/DHZ Kysucké Nové Mesto

Veliteľ dobrovoľných hasičov z časti Kysuckého Nového Mesta Oškerda sa spolu s príslušníkom Hasičského a záchranného zboru Štefanom Belkom podieľali na organizácii rozsiahleho cvičenia pre hasičov aj záchranárov. To sa uskutočnilo v nedeľu 26. marca.

Cieľom príslušníkov záchranných zložiek bolo precvičiť si takzvanú udalosť s hromadným postihnutím osôb. Z tohto dôvodu organizátori vytvorili simuláciu vážnej dopravnej nehody autobusu, osobného motorového vozidla a cyklistu. Pri kolízii došlo k zraneniu veľkého množstva osôb.

Cvičenia sa zúčastnili profesionálni aj dobrovoľní hasiči z Kysuckého Nového Mesta, príslušníci žilinskej pobočky Červeného kríža, Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR, Záchranná zdravotná služba Bratislava a IPčko.

„Ďakujeme veľmi pekne záchranným jednotkám a všetkým figurantom z Červeného kríža. Zúčastnilo sa 18 figurantov, ktorí mali rôzne zranenia,“ uviedli dobrovoľní hasiči z Oškerdy v príspevku na sociálnej sieti.
Prečítajte si viac: