Lávka spájajúca mestské časti Trnové, Rosinky a Vlčince potrebuje rekonštrukciu. Vandali ju zničili


Foto: Lávka spájajúca mestské časti Trnové, Rosinky a Vlčince potrebuje rekonštrukciu. Vandali ju zničili
Galéria: 4 fotky

Drevená lávka ponad potok Rosinka medzi Trnovým a Rosinkami potrebuje rekonštrukciu pre bezpečnosť prechádzajúcich. Lávku využívajú občania z blízkeho okolia, aj zo sídliska Vlčince, no chodník k nej vedie po súkromných pozemkoch. Preto mestskí poslanci za príslušný volebný obvod Anton Trnovec a Jozef Juriš hľadajú riešenie, ako lávku opraviť pre úžitok obyvateľov mesta.

Drevená lávka sa nachádza nad potokom Rosinka medzi ulicou Rakové v Trnovom a Brezovou ulicou na Rosinkách. Po rokoch používania už potrebuje nevyhnutnú rekonštrukciu, preto mesto Žilina a poslanci za príslušný volebný obvod hľadajú riešenie, ako lávku opraviť a zároveň rešpektovať vlastnícke práva majiteľov pozemkov, cez ktoré vedie cestička pre peších. Vďaka pripravenému projektu by sa lávka kompletne zrekonštruovala a stala by sa tak bezpečnejšou pre občanov, ktorí ju využívajú najmä na svojich prechádzkach do prírody.

“Problém spočíva v tom, že hoci lávka je v majetku mesta Žilina, chodník k lávke vedie po súkromných pozemkoch,” informuje druhý zástupca primátor mesta Anton Trnovec. Majiteľom pozemkov sa to nepozdáva.

“K mostíku od ulice Rakové sa ide cez súkromné pozemky, ktoré sú aj v našom vlastníctve. To znamená, že všetci chodia cez naše pozemky. Preto nesúhlasíme, aby chodník viedol cez naše pozemky a chceme, aby bol v najbližšej dobe odstránený,” vyhlásil majiteľ jedného pozemku pri lávke.

Mestskí poslanci hľadajú riešenie, ako uspokojiť obe strany.

“Pretože je súkromné vlastníctvo nadradené zámerom mesta a potrebám občanov, nemôžeme túto investíciu zrealizovať. Aj keby sa rekonštrukcia zrealizovala, časom by k mostíku neviedol žiaden chodník. S majiteľmi pozemkov rokujeme a verím, že nájdeme kompromisné riešenie,” dodáva poslanec Jozef Juriš.
Správy e-mailom Poslať tip Nahlásiť chybu