Dnes najčítanejšie
Na detskom ihrisku na Hlinách 4 v Žiline sú porozhadzované telá zdochnutých myší

03 október 2016 - 15:27

Z MŠK Žilina odchádza Momodou Ceesay, trápili ho neustále zdravotné problémy

Vrátil sa, avšak len na krátky čas. Po tom, ako sa gambijský útočník Momodou Ceesay vrátil v júli tohto roka pod Dubeň, ho vítali fanúšikovia MŠK, ktorí si pamätali najmä jeho výkon na Letnej spred 6 rokov, s otvorenou náručou. Momo sa do Žiliny vrátil s úmyslom opätovne naštartovať svoju kariéru, dôvodom prestávky boli zranenia. Tým sa však nevyhol ani počas krátkeho pôsobenia v drese žltozelených a preto klub dnes oznámil, že sa dohodlol na ukončení spolupráce so Ceesayom.

Aktuálne 27-ročný útočník strávil na trávniku pod vedením Adriána Guľu len 119 minút. Okrem zdravotných komplikácií sa pridali aj problémy s dokumentáciou od gambijských úradov, potrebnou pre udelenie dlhodobého pobytu na území Európskej únie. Celkovo odohral Momodou za MŠK Žilina 85 zápasov a vsietil 18 gólov.

“Pri hľadaní vhodného typu útočníka pred sezónou sme si spomenuli na Moma, ktorý u nás zanechal pred niekoľkými rokmi výborný dojem a aj po ľudskej stránke vhodne zapadol do terajšieho kolektívu. Vedeli sme však aj o riziku do budúcnosti, pretože mal niekoľko zdravotných komplikácií, no videli sme v ňom potenciál. Jeho zdravotný stav však už dlhšie obdobie nie je optimálny, svojou osobnosťou bol pre kabínu prínosom, no náročnosť a level našich tréningov jeho zdravotný stav nezvládal. Ľudsky sme sa zhodli, že najlepším riešením bude ukončenie spolupráce,” uviedol pre klubový web športový manažér MŠK Žilina Karol Belaník.

„Momovi želáme v jeho ďalšej futbalovej kariére najmä pevné zdravie, pri ktorom dokáže predvádzať svoje typické futbalové umenie,“ zaželal klub útočníkovi veľa šťastia na jeho ďalšej ceste.Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
23:27
Strečno
Iné nebezpečenstvo
22:57
Strečno
Policajná hliadka
22:40
Strečno
Jama na ceste
20:57
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
20:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia