Dnes najčítanejšie
Neznámy muž napadol v Žiline vodiča autobusu MHD. Polícia prosí o pomoc pri jeho stotožnení aj o informácie

05 máj 2014 - 20:49

Lesopark je opäť čistejší

Foto: Lesopark je opäť čistejší
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Napriek nepriaznivému počasiu sa v sobotu 3. mája organizovalo už tradičné čistenie Lesoparku Chrasť. Daždivé počasie neodradilo niekoľko desiatok dobrovoľníkov, ktorí za dopoludnie vyzbierali takmer 300 kg odpadu. Na záver možno konštatovať, že žilinský lesopark je čistejší a preto sa vyzbieralo menej odpadu ako po minulé roky.

V sobotu 3. mája sa v Lesoparku Chrasť konalo už tradičné jarné čistenie za účasti primátora mesta Žilina Igora Chomu, ktoré organizuje Mesto Žilina dvakrát ročne. Napriek daždivému počasiu sa ho zúčastnilo takmer 70 dobrovoľníkov. Mesto Žilina poskytlo účastníkom pracovné rukavice a vrecia na zber odpadu. Pred obedom sa účastníci akcie mohli bezplatne občerstviť teplým čajom a párkami. Pôvodné čistenie bolo naplánované na 26. apríla, avšak pre nepriaznivé počasie bolo zrušené a preložené na sobotu 3. mája.

„Úprimne sa chcem poďakovať všetkým dobrovoľníkom, ktorí sa čistenia zúčastnili a tým dali najavo, že im nie je ľahostajný stav životného prostredia. Vo svojom voľnom čase pomohli likvidovať neporiadok, ktorý narobili nezodpovední ľudia v mieste, ktoré slúži na relax a odpočinok. Budem rád, ak sa aj v budúcnosti nájdu takí občania, ktorí sa zapoja do obdobných akcií pre čistotu v našom meste,“ poďakoval primátor mesta Žilina Igor Choma tým, ktorí sa zúčastnili čistenia Lesoparku Chrasť. 

zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:29
Hričovská
Jama na ceste
23:13
Košická
Policajná hliadka
22:14
Strečno
Jama na ceste
21:29
Nemocničná
Prekážka na ceste
21:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia