Dnes najčítanejšie
Polícia pátra po dvoch Žilinčanoch, ktorí sa skrývajú a vyhýbajú sa tak nástupu do väzenia

03 december 2015 - 09:01

Nové cestovné poriadky prímestskej dopravy začnú platiť od 13. decembra

Foto: Nové cestovné poriadky prímestskej dopravy začnú platiť od 13. decembra
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Nové cestovné poriadky začnú platiť od 13. decembra 2015. Ako informoval riaditeľ odboru dopravy ŽSK Ivan Mokrý, v rámci prímestskej autobusovej dopravy dôjde k zmenám, ktoré sa pozitívne prejavia na zlepšení dopravnej obslužnosti územia Žilinského samosprávneho kraja verejnou dopravou. Vylepšia sa nadväznosti medzi jednotlivými druhmi verejnej dopravy a zároveň bude dopravná obsluha rozšírená o nové spoje a zastávky.

„Zmeny v cestovných poriadkoch sa vykonávajú každoročne po rokovaniach s predstaviteľmi železničnej dopravy a autobusovými dopravcami, pričom veľmi dôležité sú pre nás aj pripomienky samotných cestujúcich ako aj obecných samospráv. Dopravcami vo verejnom záujme sú v našom kraji SAD Žilina a ARRIVA Liorbus, ktorí zabezpečujú dopravnú obslužnosť na 218 linkách a obsluhujú 313 obcí a miest. Naším cieľom je pre obyvateľov týchto obcí a miest vytvoriť čo najefektívnejšie podmienky cestovania,“ priblížil žilinský župan Juraj Blanár.

V regióne Kysuce dôjde najmä k zosúladeniu železničnej a autobusovej dopravy na trase ČadcaMakov, kde budú môcť cestujúci v čase, kedy nebude premávať vlak, využiť autobusové spojenie a naopak, čím ostane dostupnosť okresného mesta a nadväznosť na osobné vlaky smerom do a zo Žiliny plne zachovaná. Zavedenie nových spojov na linke z Námestova do Novej Bystrice - Vychylovky prinesie tiež zlepšenie dostupnosti Oravy a Kysúc. V smere z Námestova do Žiliny budú dva spoje zastavovať po novom aj na zastávke Krásno nad Kysucou, sídlisko Struhy.

„Región Kysúc bude lepšie prepojený aj s Horným Považím, a to konkrétne okres Bytča s okresom Čadca. Priamy spoj bude premávať z Bytče až do Makova. Cestujúci, ktorí využívajú spojenie Horný Hričov – Bytča zase využijú nové spoje na rannú zmenu a autobus po 22 hodine z večernej zmeny,“ doplnil I. Mokrý.

Dobrou správou pre návštevníkov najobľúbenejšieho regiónu Žilinského kraja z hľadiska cestovného ruchu - Liptova je i obnovenie turistických spojov na trase Liptovský Mikuláš – Vysoké Tatry. Turiec zase čakajú zmeny v pridaní nových zastávok Martin, Prieložtek a Turčianske Teplice, Diviaky – ihrisko alebo napríklad predĺženie spoja v smere z Martina do Turčianskych Teplíc, ktorý bude od 13. decembra zachádzať aj do obce Rakša.


Dopravný servis
Nemocničná
Prekážka na ceste
22:14
Lavobrezná
Práca na ceste
21:57
Krasňany
Zver pri ceste
21:44
Zádubnie
Zver pri ceste
21:43
Lysica
Zver pri ceste
21:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia