Dnes najčítanejšie
Na streche hradbového kostola v Turí objavili správu vo fľaši od borovičky

22 október 2015 - 08:27

Noc duchov, tekvíc a strašidiel už 28. októbra na hrade Strečno

Večer pred jesennými prázdninami pripravuje Považské múzeum v Žiline záverečné podujatie na hrade Strečno s názvom Noc duchov, tekvíc a strašidiel. Konať sa bude 28. októbra 2015 od 18.00 do 21.00 hod.

„Ako nám avizovali strašidlá, ktoré sa už pomaly zlietajú nad hradom, na Strečne pôjde o krk, preto si treba obliecť rolák a vziať šál,“ s úsmevom hovorí správkyňa hradu Strečno Katarína Repáňová a pokračuje: „Improvizačné divadlo Kapor na scéne na hlavnom nádvorí predstaví Grófa Drakulu a my zistíme, či sa táto transylvánska celebrita dokáže zbaviť svojej závislosti a potlačiť v sebe túžbu po ľudskej krvi.“

Skupina historického šermu Wagus z Trenčína privedie hladné čarodejnice, starých bosorákov, hradných duchov a nespútaných šermiarov. Atmosféru noci ozvláštnia hradní delostrelci, či originálna a pútavá ohňová šou v podaní skupiny Black Evils. „Na zahriatie budeme ponúkať čaročaj a ak sa nad hradom objavia iba strašidlá a nie mraky, môžeme pozorovať aj hviezdnu oblohu,“ dopĺňa K. Repáňová.

Podujatie je vhodné pre deti staršie ako 10 rokov. Posledný vstup je naplánovaný na 20.30 hod. Organizátorom podujatia je Považské múzeum v Žiline v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja, v spolupráci s Krajskou hvezdárňou v Žiline.

Miesto: -
Dátum: 28.10.2015 - 18:00Dopravný servis
Strečno
Zver pri ceste
01:10
Oškerda
Práca na ceste
00:57
Oškerda
Iné nebezpečenstvo
00:52
Hričovská
Zver pri ceste
22:38
Hričovská
Prekážka na ceste
21:14
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina