Dnes najčítanejšie
PROGRAM: Trnovské po-hody boli slávnostne otvorené, na pódiu si zahrá aj kapela POLEMIC

06 február 2022 - 14:17
Anna Holešová

Žilina platí za prevádzku verejných bicyklov mesačne 11-tisíc eur aj počas zimy, detaily spresnil hovorca

Foto: Žilina platí za prevádzku verejných bicyklov mesačne 11-tisíc eur aj počas zimy, detaily spresnil hovorca
Foto: Facebook / BikeKIA
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Žilinská samospráva hradí za systém zdieľaných bicyklov pravidelný mesačný poplatok vo výške približne 11 130 eur. Faktúra je vystavená bez ohľadu na to, či sú zimné alebo letné mesiace. Na skutočnosť nás upozornil čitateľ, ktorý narazil na jednu z týchto faktúr na stránke elektronickej verejnej správy mesta.

Dodávateľská faktúra sa týkala zabezpečenia prevádzky projektu s názvom Systém verejných bicyklov za december minulého roku. Mesto v tomto mesiaci zaplatilo spoločnosti Arriva Slovakia a.s, viac než 11 130 eur. Nášho čitateľa zaujímalo, čo sa za touto sumou ukrýva, keďže bicykle nie sú v zimných mesiacoch používané.

Z predošlých dodávateľských faktúr sme zistili, že rovnaká suma bola spoločnosti Arriva Slovakia a.s. vyplatená každý mesiac od začiatku roka 2021. S otázkou, čo všetko je v sume zahrnuté, sme sa obrátili na samosprávu. K otázkam sa vyjadril hovorca mesta Žilina.

„V zmysle zadávacích podkladov pre verejné obstarávanie je platba nastavená za prevádzku na mesačnej báze, ktorej výška je rovnaká počas celej dĺžky trvania zmluvy, nerozlišuje sa sezóna a nesezóna. Vysúťažená suma je jednoducho prepočítaná rovnomerne na celú dobu. Bicykle, ktoré sú využívané v rámci bikesharingu v Žiline, sa v zimnom období servisujú a pripravujú na novú sezónu,“ spresnil Vladimír Miškovčík,

Prevádzka bikesharingu v Žiline je zabezpečená zmluvnou spoločnosťou, ktorá vykonáva aj servis. Zmluva o prevádzke bola uzatvorená na základe výsledku verejného obstarávania.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
04:07
Strečno
Iné nebezpečenstvo
00:09
Strečno
Jama na ceste
23:38
Košická
Dopravná nehoda
22:41
Rajecká cesta
Kolóna
21:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina